Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 lipiec 2016
wtorek, 19 lipiec 2016 00:57

Po Bydgoszczy jeździ się najszybciej

Z dziesięciu największych polskich miast, najszybciej jeździ się po Bydgoszczy – wynika z raportu portalu korkowo.pl, który zajmuje się informowaniem kierowców o warunkach na drodze. Najwolniejszym miastem okazała się Warszawa, gdzie średnia prędkość wynosi 41 km/h.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uczestnicy i akredytowani na Mistrzostwa Świata U20 dziennikarze otrzymali przewodniki ,,Welcome to Bydgoszcz” w języku angielskim. Wydana przez Bydgoskie Centrum Informacji broszurka pomóc ma zagranicznym gościom poznać miasto. Opisano w niej w dość ciekawy sposób historię miasta oraz podkreśla się walory Bydgoszczy. Tubylec czytający o sporcie może się nieco zdziwić.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:05

Bydgoskie pływaczki nie dały szans rywalkom

Odbywające się na pływalni Aqua Lublin Mistrzostwa Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 15 zdominowały pływaczki MUKS Piętnastka Bydgoszczy, podopieczne trenera Roberta Strzałki. W sztafecie na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym, bydgoszczanki wręcz zdeklasowały konkurencję.

Opublikowano w Sport

Pierwszego dnia lekkoatletycznych Mistrzostw Świata U20, które gości Bydgoszcz, poznamy mistrza globu w pchnięciu kulą – tytuł mistrzowski z amerykańskiego Eugene (2014 r.) bronić będzie zawodnik PKS Gwardia Szczytno Konrad Bukowiecki, który bardzo dobrze radzi sobie również w zmaganiu z seniorami.

Opublikowano w Sport

W ciągu niecałych siedmiu miesięcy Bydgoszcz przygotowała Mistrzostwa Świata U20, co było nie lada wyczynem organizacyjnym. Dzisiaj, w przeddzień rozpoczęcia zawodów, prezydent Rafał Bruski nie kryje swoje dumy, ale również bydgoszczan, iż nasze miasto dokonuje właśnie historycznego wyczynu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 lipiec 2016 15:36

Na razie pozostanie Port Lotniczy Bydgoszcz

Podczas jutrzejszego walnego zebrania udziałowców Portu Lotniczego Bydgoszcz nie będzie jednak podejmowany temat zmiany nazwy lotniska. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa na razie nie jest przekonane do tej decyzji. Bez poparcia Państwowych Portów Lotniczych Samorząd Województwa nie ma wystarczającej większości przynajmniej 75%, wymaganej dla zmiany statutu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 lipiec 2016 12:08

Prezydent i wojewoda chyba się nie lubią

Coraz więcej sygnałów dociera do opinii publicznej wskazujących, iż wojewoda występuje w opozycji wobec władz Bydgoszczy. Tego typu spory nie są dobre dla miast, których dotyczą. Z punktu widzenia politycznego niby nie dzieje się nic nadzwyczajnego, gdyż przy ulicy Jezuickiej rządzi PO zaś Jagiellońskiej PiS. Pozwalam sobie przedstawić analizę pewnych zachowań, które wskazują, iż na nasz lokalny grunt przenoszony jest spór sejmowy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 lipiec 2016 11:31

Jutro zapadnie decyzja w sprawie nazwy lotniska

We wtorek 19 lipca odbędzie się walne zebranie udziałowców Portu Lotniczego Bydgoszcz, na którym poruszona zostanie kwestia dokapitalizowania lotniska przez Toruń, co wiązać ma się również ze zmianą nazwy lotniska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu