Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 marzec 2018

Na początku lutego pisaliśmy, iż Najwyższa Izba Kontroli podejrzewając możliwość naruszenia przepisów prawa przy dotowaniu Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza”, zwróciła się do Rady Miasta z pytaniem, czy przedmiotowe wątpliwości były badane przez Komisję Rewizyjną. Do sprawy odniósł się prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 marzec 2018 23:08

Sejmik uczcił wydarzenia Marca 1968 i 1981 roku

Sejmik Województwa w poniedziałek przyjął dwie okolicznościowe uchwały. Pierwsza nawiązywała do przypadającej tego dnia dokładnej 37-mej rocznicy wydarzeń z 19 marca 1981 roku w Bydgoszczy. Druga natomiast wiązała się z wydarzenia z 1968 roku i represjami wobec narodowości żydowskiej.

Opublikowano w Regionalne

Przed tygodniem rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie unijne projektów rozbudowy kolei w miastach poza siecią TEN-T. Ponad 621 mln zł z Unii Europejskiej nie zostało wykorzystane, bowiem brakowało chętnych beneficjentów. Dlaczego nie wystąpiono o budowę linii kolejowej do Portu Lotniczego Bydgoszcz, próbował dzisiaj się dowiedzieć radny Andrzej Walkowiak.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 marzec 2018 16:46

Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 19 marzec 2018 16:31

Żołnierz ,,Łupaszki” będzie miał swój skwer

Dzisiaj Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła decyzję o nazwaniu skweru w rejonie ulic św. Ducha i Glinki imieniem mjr. Wacława Szewielińskiego pseudonim ,,Zawisza”. O uhonorowanie zmarłego w grudniu żołnierza wnioskował Inowrocławski Klub Dyskusyjny.

Opublikowano w Inowrocław

Inwestycje Regionalne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – dzisiaj Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki o takiej nazwie. Jednym z celów jej funkcjonowania będzie rozbudowa Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej, mówi się również o rozbudowie gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Radni w tej sprawie nie byli jednak jednogłośni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu