Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 marzec 2018

Dość duża liczba niebezpiecznych wypadków z udziałem pieszych sprawiła, że w Bydgoszczy rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim właściwego oświetlenia przejść dla pieszych. Prezydenta Rafał Bruski zlecił audyt, po którym pojawiły się pierwsze rekomendację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu do Polski przyleci para 25-letnich małżonków wraz 4 letnią córką. Ich samolot wyląduje w Warszawie, stąd przyjadą jednak do powiatu inowrocławskiego, do Gniewkowa, gdzie zaprosili ich samorządowcy.

Opublikowano w Inowrocław

Podczas XII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie bardzo dobrze zaprezentował się nakielski chór ,,Nadzieja”.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Opublikowano w Regionalne

PESA Bydgoszcz będąc w trakcie restrukturyzacji, szuka nowych zamówień. Jak przyznał w mediach nowy prezes, bydgoska firma nie musi już wygrywać wszystkich przetargów, ale o te ciekawsze zamierza walczyć. W poniedziałek PESA wygrała przetarg na dostawę do 40 tramwajów dla Śląska.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 marzec 2018 11:04

Światopoglądowa wojna o aborcję trwa...

W piątek o godzinie 18 na Starym Rynku odbędzie się ,,Czarny Piątek / Strajk Kobiet. Ma być to odpowiedź na pozytywną opinię sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wobec obywatelskiego projektu ustawy fundacji Kai Godek, zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Środowiska lewicowe, chcą przy okazji zrobić z niej persona non grata nad Brdą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu