Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 marzec 2018

O zamiarze powołania kolejnego wicewójta wicewójt Jan Jaworski mówi od grudnia, do tej pory nie wydał jednak w tym kierunku zarządzenia. Wczoraj natomiast dość niespodziewanej treści stanowisko przyjęła Rada Gminy Białe Błota, która pozytywnie opiniuje chęć powołania kolejnego wicewójta. Brzmi to absurdalnie, bowiem powoływanie zastępców wójta leży wyłącznie w kompetencji organu wykonawczego, a nie Rady Gminy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (28 marca) Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła stanowisko, w którym negatywnie opiniuje propozycję Zarządu Województwa, dotyczącą nowego podziału województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi wyborcze. Radni Prawa i Sprawiedliwości nie wzięli udziału w głosowaniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe w oparciu o śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego postawił byłej urzędniczce Urzędu Miasta Inowrocławia 34 zarzuty związane z wyłudzeniem blisko 120 tys. zl na szkodę urzędu. CBA nie wyklucza, że zarzuty zostaną postawione kolejnym osobom.

Opublikowano w Inowrocław

Radna Grażyna Szabelska na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy nawiązała do incydentu, do jakiego doszło 1 marca nieopodal skweru Leszka Białego. Komendant Miejski Policji insp. Sławomir Kosiński poinformował, że trwa postępowanie wyjaśniające, czy działacze Obywateli RP nie dopuścili się zakłócenia legalnej manifestacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się dyskusja o sytuacji na terenach skażonych przez zakłady chemiczne Zachem. Praktycznie była to wymiana informacjainformacji,  w trakcie której zrodziło się kilka propozycji działania. Nie obyło się jednak bez polityki, którą samotnie próbował prowadzić radny Bogdan Dzakanowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy zostanie przedstawione radnym sprawozdanie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Dość ciekawa dyskusja na tematy związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym miała miejsce na wczorajszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu