Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 maj 2018

Czy gminy należycie dbają o obiekty sportowe powstałe w ramach programu ,,Moje Boisko – Orlik 2012”? Ogólnopolską kontrolę przeprowadziła Najwyższa Izba Kontroli. Pewne wątpliwości pojawiły się w przypadku orlików w Dobrczu i Nowej Wsi Wielkiej. W przypadku tej pierwszej gminy NIK złożył zawiadomienie do prokuratury.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Czechach, w Niemczech, we Włoszech, w Rumuni, na Ukrainie i we Francji rośnie zachorowalność na odrę, która może wywołać u osób dorosłych ciężkie powikłania. Czy Polska jest bezpieczna?

Opublikowano w Regionalne

Inowrocław otworzył oferty złożone w przetargu na rozbudowę infrastruktury towarzyszącej komunikacji miejskiej. Są przedsiębiorcy, którzy do 11 września są gotowi zamontować 17 elektronicznych tablic informacyjnych na przystankach autobusowych oraz zamontować 6 automatów biletowych na przystankach. Nieco gorzej wygląda już sprawa z wiatami przystankowymi oraz montażem autokomputerów i kasowników w autobusach.

Opublikowano w Inowrocław

Bez większego echa w Bydgoszczy przeszła informacja o zajęciu przez Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego drugiego miejsca na odbywającym się w Belgii przeglądzie ,,European Music Festival for Young People”. W poniedziałek chór pod kierownictwem dr hab. Benedykta Odyi wystąpił w bydgoskiej Katedrze w ramach VIII Koncertów Maryjnych z Różą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Zwycięstwa, rocznicę kapitulacji nazistowskich Niemiec, czyli zakończenie II wojny światowej w Europie. Dla Polaków, którzy walczyli na wielu frontach tej wojny, pokonanie III Rzeszy oznaczało jednak tylko zmianę okupanta, w miejsce nazistów przyszli bowiem sowieci. Na Placu Wolności w Bydgoszczy oddano dzisiaj hołd walecznym żołnierzom oraz wszystkim ofiarom tej straszliwej wojny.

Opublikowano w Bydgoszcz

8 maja II wojna światowa w Europie dobiegła końca, zakończył się kilkuletni koszmar, który kosztował życie miliony istnień. Polska najechana z dwóch stron przez hitlerowskie Niemcy, a później Związek Radziecki pod okupacją znalazła się po kilku tygodniach. Polscy żołnierze nie złożyli jednak broni i na wielu frontach tej wojny przelewali krew za zwycięstwo aliantów, udowadniając bohaterstwo. Niestety zostali przez nich zdradzeni politycznie.

Opublikowano w Regionalne

PKP PLK opublikowało na platformie zakupowej ogłoszenie w sprawie wykonania aktualizacji studium wykonalności dla projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Wągrowiec – Gołańcz – granica województwa. Opracowanie ma pozwolić na podjęcie dalszych działań inwestycyjnych na wielkopolskim odcinku tej linii kolejowej.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W kwietniu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył prawie 35 tys. pasażerów, co stanowi do analogicznego miesiąca w 2017 roku wzrost o 31,9%. Kwiecień jest szóstym miesiącem z rzędu, w którym bydgoskie lotnisko odnotowuje dodatnią dynamikę wzrostu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

    Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

  • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

    Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu