Z powodu pandemii COVID-19 w tym roku w Bydgoszczy jarmarku nie będzie, ciężko też powiedzieć kiedy wznowi swoje funkcjonowanie gastronomia, bowiem zależne będzie to od decyzji rządowych. Ratusz chce jednak, aby bydgoskie centrum miało wyjątkową atmosferę, stąd też w grudniu i w styczniu w centrum pojawią się iluminację. Dodatkowo uczniowie Liceum Plastycznego przygotują szopkę świąteczną, która stanie na Starym Rynku.
4 listopada ogłoszony został nabór wniosków na rok 2021 o objęcie dopłatą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, którego celem jest likwidacja zjawiska wykluczenia komunikacyjnego w Polsce poprzez dofinansowanie przywracania lokalnych połączeń autobusowych. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zachęca samorządowców z Kujaw i Pomorza do wzięcia udziału w naborze.
Odpowiedzieć na to pytanie będzie można dopiero za kilka dni, natomiast pierwszy raz od kilku tygodni mamy w województwie stwierdzoną większą liczbę ozdrowieńców niż nowych zachorowań . W środę 11 listopada stwierdzono 792 nowe przypadki zachorowań oraz rekordowe 1505 ozdrowieńców. Stwierdzono także 20 zgonów.
,,Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem” - te słowa poety Bartosza Balińskiego przyświecały spontanicznej akcji, jaką w Święto Niepodległości zrealizowały bydgoskie środowiska patriotyczne. Ułożono z białych chryzantem krzyże, które udekorowano dodatkowo biało-czerwonymi flagami.
Z powodu epidemii COVID-19 zrezygnowano w tym roku z oficjalnych uroczystości Święta Niepodległości w Bydgoszczy. Bydgoszczanie jednak patriotyczne emocje wyrażają na różne spontaniczne sposoby. W wielu miejscach Polski o godzinie 12:00 spontanicznie śpiewano hymn państwowy – Mazurek Dąbrowskiego, w ramach akcji ,,Niepodległa do hymnu”. Również kilkadziesiąt osób zebrało się dzisiaj na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy.
Energia pobierana podczas ładowania smartfona odpowiada zużyciu prądu przez żarówkę LED zapaloną trzy godziny dziennie przez rok, a do wyprodukowania jednego urządzenia mobilnego trzeba zużyć ok. 70 kg surowców i wyemitować do atmosfery do 100 kg CO2. Tymczasem tylko w ubiegłym roku w Polsce sprzedano ok. 8,5 mln smartfonów. Choć ślad węglowy sektora cyfrowego od wielu lat utrzymuje się na podobnym poziomie ok. 1,4 proc., to operatorzy telekomunikacyjni starają się go minimalizować. Orange Polska stawia m.in. na bardziej energooszczędny światłowód i budowę farm wiatrowych.
Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.
W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.
Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.