Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 listopad 2020

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki zainaugurował kampanię ,,Pod biało-czerwoną”, w ramach której rząd miał finansować zakup i montaż ogromnego masztu na biało-czerwoną flagę, na wzór Masztu Wolności, jaki znajduje się w Warszawie. Konieczne jest jedynie zebranie odpowiedniej liczby podpisów on-line. W Bydgoszczy  zebrano około 10% wymaganych podpisów, co pokazuje, że społeczność nie jest posiadaniem takiego masztu specjalnie zainteresowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dokładnie rok temu ślubowanie składali posłowie IX kadencji Sejmu. Jak co roku przygotowaliśmy nasz ranking posłów i senatorów, który jest w pewnym rodzaju subiektywną oceną, bowiem trudno obiektywnie oszacować wartość pracy – nie skupiamy się na liczbach jak np. interpelacje, ale przede wszystkim dbaniem o interesy swoich wyborców. Pierwszy raz w tym zestawieniu znajdą się parlamentarzyści spoza okręgu bydgoskiego.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 12 listopad 2020 18:10

Budowa parkingu rozpoczyna się od wyburzeń

W ubiegłym tygodniu przekazano teren budowy, obok budynków Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej, wykonawcy który w ciągu najbliższego roku wybuduje parking piętrowy. Już po kilku dniach ruszyły na dobre prace przygotowawcze do budowy

Opublikowano w Bydgoszcz

Przeglądając raporty o cenach benzyny zauważymy, że w województwie kujawsko-pomorskim jest ona najdroższa za litr. Zdaniem członka Zarządu Powiatu Inowrocławskiego Włodzimierza Figasa pomiędzy właścicielami stacji benzynowych działających w Inowrocławiu mogło dojść do zmowy, przez co paliwo w tym mieście jest droższe 15-20 groszy na litrze niż w Bydgoszczy czy w Toruniu.

Opublikowano w Inowrocław

- Nienawiścią nie obronimy naszej Ojczyzny, a musimy ją przecież bronić – cytował w kazaniu prymasa Wyszyńskiego, ks. Sławomir Bar, proboszcz bydgoskiej Bazyliki, w trakcie Mszy Świętej odprawionej m.in. intencji Ojczyzny w środowy wieczór. Mszę odprawiono, aby przede wszystkim podziękować Bogu za odzyskaną przed 102 laty niepodległość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu