Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 listopad 2020

Gdy w poniedziałek przedstawialiśmy średnią liczbę zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców Bydgoszcz znajdowała się powyżej średniej dla kraju. Z wyliczeń wykonanych już w piątek wynika, że Bydgoszcz jest już poniżej średniej krajowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepionki zwykle wymagają lat badań i testów, zanim mogą zacząć być stosowane. W przypadku koronawirusa naukowcy ścigają się, aby do przyszłego roku wyprodukować bezpieczną i skuteczną szczepionkę. Obecnie testowane są 52 w badaniach klinicznych na ludziach, ok. 10 znajduje się w ostatniej fazie badań. Niedawno okazało się, że szczepionka firmy Pfizer ma nawet 90-proc. skuteczność i już na wiosnę może być podawana Europejczykom. Nowa szczepionka nie oznacza jednak końca walki z koronawirusem. Według WHO do pełnego wyeliminowania go ze społeczeństwa potrzebnych może być kilka różnych szczepionek.

Opublikowano w Magazyn

Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka - seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer, które poświęcone było współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19.

Opublikowano w Magazyn

W piątek 13 listopada zawarta została umowa na oświetlenia miejskich ulic przez firmę Enea, w części latarni należących do tej firmy. Umowa obowiązuje od października do końca przyszłego roku. Spór operatora z Miastem za okres od stycznia do końca września bieżącego roku rozstrzygnie natomiast sąd.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 13 listopada stwierdzono 45 zgonów na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, jest to nowy rekord, znacznie bardziej śrubujący poprzedni. Jest to spora liczba jak zauważymy, że w okresie marzec – maj razem wziętych zgonów stwierdzono 46. W ostatnim tygodniu stwierdzono 129 zgonów z powodu COVID-19 – od początku pandemii 341.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 13 listopad 2020 07:06

Powstają Bydgoskie Standardy dbania o Zieleń

Przy okazji realizowania inwestycji często poszkodowana jest przyroda, dochodzi bowiem do niszczenia roślinności, która wcale nie musiałaby ucierpień. Uwagę na brak poszanowania dla roślin podnoszą od czasu do czasu w mediach społecznościowych społecznicy. Strona społeczna od roku dopomina się o powstanie specjalnych standardów. Ten postulat ratusz postanowił wysłuchać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu