Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 16 listopad 2020

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wyraziła w poniedziałek nadzieję na szybką finalizację umów z amerykańskim koncernem Moderna ws. zakupu szczepionek na Covid-19 po tym, gdy firma poinformowała o skuteczności swojego preparatu.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek 16 listopada odbył się kolejny protest przeciwko orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, pod bydgoskim biurem PiS zebrało się kilkadziesiąt osób, co było najmniejszą do tej pory manifestacją w Bydgoszczy. Policja w trakcie przebiegu protestu puszczała komunikat, w ktorym apelowano o rozejście się z powodu pandemii COVID-19 oraz informowano o potencjalnych konsekwencjach prawnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bez WOLONTARIUSZY nie ma Finału WOŚP, a w tym roku Kujawskie Centrum Kultury  i Miasto Inowrocław potrzebują ich aż dwustu! Chcesz kwestować na ulicach Inowrocławia z orkiestrowymi puszkami i serduszkami w rękach? Zapraszamy już dziś do zgłaszania się jako wolontariusz inowrocławskiego Sztabu Miejskiego w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

- W Polsce cały czas można legalnie samej sobie zrobić aborcję – mówiła publicznie przed bydgoskim biurem PiS, 23 października, jedna z liderek protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Dalej ponad 200 osobom zebranym zaprezentowała organizację, która pomaga zdobyć do tego celu środki poronne. Jak się spojrzy na to zagadnienie praktycznie, to spór toczy się o prawo, które obecnie i tak nie jest repsektowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Średnia liczba zakażeń w Polsce dla ostatnich 7 dni wyniosła 53,6 na 100 tys. mieszkańców, jest to o ponad 10 mniej niż tydzień temu. Wstrefa tzw. bezpiecznika pomiędzy całym krajem w strefie czerwonej, a ,,narodową kwarantanną” zaczyna się zaś od 50. W wojewodztwie kujawsko-pomorskim, które ten wskaźnik miało jeszcze na początku miesiąca najwyższy, wynosi on dzisiaj 53,8, czyli jest minimalnie wyższy od średniej krajowej.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 16 listopad 2020 11:49

Kredyt hipoteczny na dom

Czy wiesz, że kredyt hipoteczny posiada już prawie 3 miliony Polaków? To jedno z najbardziej popularnych zobowiązań bankowych, jednocześnie produkt obarczony wysokim ryzykiem. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się wysoką wartością - średnio to 350 tysięcy złotych oraz długim okresem współpracy z instytucją bankową, maksymalnie do nawet 30 lat.

Opublikowano w Polecane

Prezydent Rafał Bruski zaprezentował dzisiaj wraz ze skarbnikiem Piotrem Tomaszewskim założenia budzetu miasta na 2021 rok, który zostanie przekazanym radnym do uchwalenia. Planuje się mimo pandemii zrealizować inwestycje warte 510 mln zł, kolejne lata mogą być już jednak inwestycjnie bardziej chude.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu