Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 listopad 2020
środa, 18 listopad 2020 00:23

Jest determinacja dla rozbudowy trasy W-Z

Rozbudowa ulic Kamiennej, Artyleryjskiej i Pileckiego, wraz budową bezkolizyjnych skrzyżowań na głównych skrzyżowaniach Bydgoszczy – z ulicami: Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego, a także kompleksową przebudową Węzła Wschodniego oraz dochodzącą do tego infrastrukturą mostową, to była jedna z głównych obietnic wyborczych prezydenta Rafała Bruskiego z 2018 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wprowadzone obostrzenia wpłynęły na ograniczenie mobilności społeczeństwa - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że ostatnie protesty i zgromadzenia nie przełożyły się na wzrost liczby zakażeń.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 17 listopad 2020 18:54

Na Białorusi protestują już ponad 100 dni

Wciąż na Białorusi widoczne jest niezadowolenie sierpniowymi wyborami prezydenckimi, które zdaniem opozycji zostały sfałszowane. W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost brutalności służb porządkowych lojalnych reżimowi Łukaszenki. W ostatni weekend protesty zgromadziły w Mińsku ponad 20 tys. osób. Początkowo latem protestowały setki tysięcy, później utrzymywała się stabilna liczba 100 tys. manifestujących.

Opublikowano w Magazyn

PKP PLK zakończyły remont wiaduktu na linii kolejowej n4 741, która odgrywa role towarowej obwodnicy Inowrocławia. Remont wiaduktu pozwala na korzystanie z niego cięższych składów, które mogą go pokonywać z większą prędkością niż przebudową (100 km/h dla pociągów towarowych i 160 km/h dla pasażerskich). Koszt zrealizowanej inwestycji to 2,5 mln zł.

Opublikowano w Inowrocław

Miasto Inowrocław rozpoczyna nowy projekt, w którym przedstawia miejskie ciekawostki. W krótkich filmach, ukazane zostaną kadry, przedstawiające miejsca warte zobaczenia - zarówno te najpopularniejsze, jak i już nieco zapomniane lub nawet jeszcze niektórym nieznane…

Opublikowano w Inowrocław

Od dłuższego czasu w Polsce planujemy wiele inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 – chociażby budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, czy rządowy program budowy 100 obwodnic, a także w ramach nowego instrumentu jakim jest Fundusz Odbudowy UE. W poniedziałek pojawiły się informację, że wciąż nie ma jednak w tej sprawie consensusu wśród przywódców państw UE, co jeżeli będzie się dalej przedłużać skomplikuje procesy inwestycyjne. Wyjaśniamy o co w tym wszystkim chodzi.

Opublikowano w Regionalne

Od 6 grudnia w życie wejdzie nowa siatka połączeń bydgoskiej komunikacji miejskiej – zapowiedział dzisiaj przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. W nowej siatce znalazła się ulica Kujawska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od sierpnia trwają prace związane z budową infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Focha począwszy od Ronda Grunwaldzkiego. Dzisiaj prace wchodzą w decydujący moment – rozpoczyna się rozbiórka chodników i jezdni po stronie południowej, stąd też na Focha spodziewajmy się zwężeń ruchu i dodatkowych ograniczeń prędkości.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 listopad 2020 10:57

Aż 45% Polaków w pandemii kupuje na zapas

Polska jest krajem z najwyższym na świecie poziomem niepokoju wywołanego pandemią; tylko 39 proc. polskich konsumentów czuje się bezpiecznie w sklepie, a 45 proc. kupuje na zapas - informuje Deloitte, wskazując na najnowszą edycję raportu Global State of the Consumer Tracker.

Opublikowano w Magazyn

Pierwszy raz koncepcja opracowania dokumentacji dla późniejszej realizacji obwodnicy Białych Błot pojawił się pod koniec 2017 roku, inwestycja miała odciążyć ruch w Białych Błotach oraz usprawnić skomunikowanie centrum Bydgoszczy z węzłem drogi ekspresowje S-5. Do dzisiaj jednak w tej sprawie zbyt wiele się nie wydarzyło, a kończy się przecież rok 2020.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu