Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 listopad 2020

W poniedziałek rozpoczął się w Bydgoszczy kolejny tydzień protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego aborcji eugenicznej. W godzinach popołudniowego szczytu protestujący przeszli sprzed biura PiS przy ulicy Gdańskiej, ulicą Focha w kierunku Ronda Grunwaldzkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2020 17:10

Inowrocław anuluje opłaty dla sprzedających znicze

Od soboty do poniedziałku obowiązuje zakaz wstępu na cmentarze, który w piątek po południu ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Decyzja ta była dość zaskakująca dla sprzedawców chryzantem i zniczy, którzy nagle się dowiedzieli, że ich biznesy mogą zostać zachwiane.

Opublikowano w Inowrocław

Od połowy października cała Polska objęta została obostrzeniami w ramach czerwonej strefy zagrożenia epidemicznego. Notowany wciąż wzrost dziennych zakażeń sprawia, że musimy się z taką sytuacją liczyć na dużo dłużej – można już ostrożnie mówić o tym, że nie powinniśmy liczyć na zniesienie czerwonych stref w skali naszego województwa w tym roku.

Opublikowano w Regionalne

Ratusz podejrzewa, że firma Komunalnik może ewidencjonować odpady z innych gmin jako wyprodukowane przez bydgoszczan, przez co mogło dochodzić do zawyżania zapłaty jaką ponosi Bydgoszcz. Zastępca prezydenta Michał Sztybel o tym podejrzeniu zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nagła decyzja o zamknięciu cmentarzy od soboty do poniedziałku zdenerwowała wielu Polaków, ale przede wszystkim tych, co z handlu w okresie Wszystkich Świętych żyją. W całej Polsce w weekend przed siedzibami Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele opozycji składali je, w ramach solidarności ze sprzedawcami zniczy i kwiatów. W niedzielę krótki happening odbył się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2020 12:05

Kolejni Niezłomni z symbolicznymi krzyżami

Na bydgoskich cmentarzach spoczywają żołnierze podziemia antykomunistycznego, którzy mogą mówić o tym szczęściu, że ich szczątki zostały zidentyfikowane, bowiem do dzisiaj nie wiemy gdzie spoczywa wielu, w tym chociażby płk. Witold Pilecki. W ostatni piątek u Jezuitów z inicjatywy Ruchu Narodowego odprawiona została Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu