Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 listopad 2020
niedziela, 22 listopad 2020 00:29

Alstal wybuduje basen na Miedzyniu

O budowę basenu przy szkole mieszczącej się przy ulicy Pijarów społeczność z Miedzynia i Wilczaku zabiega od wielu lat. Rok 2020 okazał się przełomowy, bowiem na ten rok to zadanie zapisano pierwszy raz w dokumentach budżetowych miasta. Pandemia COVID-19 trochę plany pokrzyżowała, ale ostatecznie udało się wybrać już wykonawcę, a to oznacza że wkrótce ruszy budowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się - poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

Opublikowano w Sport

W środę przypadła 64 rocznica spalenia zagłuszarki na Wzgórzu Dąbrowskiego, jeden z ważniejszych epizodów pokazujących dążenie do wolności oraz sprzeciwu wobec autorytaryzmu bydgoszczan w XX wieku. W 2016 roku przypadła okrągła 60. rocznica tamtych wydarzeń – w jubileuszowych uroczystościach w Bydgoszczy brał udział węgierski poseł Adam Mirkóczki, obecnie burmistrz Eger, który po powrocie na Węgry wygłosił o tym oświadczenie w parlamencie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj odnotowaliśmy przekroczenie pierwszych 500 ofiar zmarłych z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Ostatni tydzień to utrzymanie tendencji na poziomie około 130 ofiar tygodniowo – jest to niepokojące, bowiem tygodniowo umiera więcej osób, niż od początku epidemii do połowy października. Jest to zdaniem epidemiologów pokłosie dużej liczby zachorowań przed dwoma i trzema tygodniami, co daje nadzieję, że sytuacja będzie się stabilizować.

Opublikowano w Magazyn

Chociaż od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo; sytuacja nadal jest bardzo poważna - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Regionalne

- Blokowanie przez polski rząd wielomiliardowych dotacji unijnych dla mieszkańców Polski, przedsiębiorców, samorządowców, rolników, organizacji społecznych jest naruszeniem polskiej racji stanu. Niepowetowaną stratę może ponieść następne pokolenie – dziś ludzie młodzi – ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, komentując stanowisko Związku Miast Polskich, w którego zarządzie zasiada.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek 20 listopada w Warszawie miało się odbyć spotkanie ministra odpowiedzialnego za edukację Przemysława Czarnka z przedstawicielami korporacji samorządowych – m.in. Unii Metropolii Polskich oraz Związku Miast Polskich. Tematem spotkania miała być głównie rosnąca dysproporcja w kosztach utrzymania systemu edukacji a wysokością subwencji oświatowej jaką otrzymują samorządy od rządu. Do spotkania nie doszło, bowiem z powodów osobistych minister nie pojawił się w resorcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu