Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 listopad 2020

W ubiegłym tygodniu pojawiły się w Bydgoszczy pierwsze bilboardy promujące numer telefonu, pod którym można pozyskać informację, jak zdobyć tabletki poronne, których skutkiem zażycia będzie przerwanie ciąży. Liczba tych bilboardów w Bydgoszczy się zwiększa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ogłoszenie przetargu na budowę długo oczekiwanego odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 zapowiadane jest na początek 2021 roku – zapowiada to m.in. GDDKiA, Ministerstwo Infrastruktury, obiecują też niektórzy parlamentarzyści, traktując prowadzone przez GDOŚ postępowanie środowiskowe jako formalność. Z wyjaśnień Ministerstwa Klimatu i Środowiska wynika, że wcale to formalność nie jest.

Opublikowano w Regionalne

Od marca codziennie publikowaliśmy wykresy pokazujące liczbę aktywnych przypadków zakażonych COVID-19 w naszym województwie. Dzisiaj pierwszy raz tego nie uczyniliśmy, bowiem właściwie tajemnicą jest dzisiejsza liczba zgonów w województwie kujawsko-pomorskim oraz liczba ozdrowieńców.

Opublikowano w Regionalne

Formalnie wojewoda, ale w praktyce Straż Miejska została zobowiązana do wykonania zadań zlecanych przez Policję. Taka sytuacja ma miejsce od początku pandemii COVID-19, w praktyce przekłada się to na, że Straż Miejska mniej czasu poświęca na typowe dla siebie zadania np. zajmowanie się zanieczyszczonymi działkami.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Parku Solankowym jedna z ławeczek nosi nazwę ,,Krukówki”, jest to forma upamiętnienia Grzegorza Kruka, byłego inowrocławskiego radnego oraz wieloletniego pracownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu oraz kierownika Zakładu Zieleni i Schroniska dla Zwierząt w Inowrocławiu. Wiedzą o tym jednak tylko osoby ,,wtajemniczone” w inowrocławskie życie społeczne.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 24 listopad 2020 10:49

Od czego zacząć przygodę z akwarystyką?

Wielu fascynuje podwodny świat, który w normalnych okolicznościach jest dla nas ukryty. Zwierzęta wodne zdecydowanie różnią się od stworzeń lądowych, a obserwacja ich w naturalnych warunkach jest niezwykłym doświadczeniem. Nic dziwnego, że tylu śmiałków do wody ciągnie, ci jednak, którzy wolą odkrywać ten podwodny świat z perspektywy własnej kanapy, mogą sobie na to pozwolić, dzięki własnemu akwarium.

Opublikowano w Polecane

Od 13 grudnia obowiązywać będą nowe roczne rozkłady jazdy kolei, wielu użytkowników tej formy komunikacji może zostać zaskoczonych likwidacją połączeń, co dla niektórych gmin może oznaczać praktyczne odcięcie od świata. W 2021 roku województwo na dotowanie kolei planuje wydać 82,6 mln zł, gdy wydatki na bieżący rok zaplanowano na poziomie 110 mln zł.

Opublikowano w Regionalne

Do zwalczenia pandemii potrzebna jest zbiorowa odporność. Można ją uzyskać poprzez szczepienia, albo naturalnie; ale ta druga opcja to darwinizm społeczny – silni przetrwają zakażenie, słabsi nie – mówił PAP dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek odbył się kolejny protest Strajku Kobiet w Bydgoszczy, tym razem kilkadziesiąt osób zebrało się na Starym Rynku. Z tygodnia na tydzień widoczny jest spadek frekwencji, co może być związane także z bardziej zdecydowaną reakcją policji na protesty w trakcie pandemii. Na bydgoskim rynku pojawił się też poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przy ulicy Garbary mieścił się zakład produkcyjny nr 3 bydgoskiej fabryki słodyczy Jutrzenka. W ostatnich miesiącach teren był przygotowany pod budowę 5 kontygnacyjnego apartamentowca. Prowadzono również rozbiórkę charakterystycznego komina, który ujęty jest w gminnym rejestrze zabytków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu