Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 listopad 2020
piątek, 27 listopad 2020 00:31

Od jutra galerie handlowe ponownie otwarte

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało w czwartek Rozporządzenie Rady Ministrów, przewidujące m.in. przywrócenie od soboty funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w reżimie sanitarnym. Regulacja zaczyna obowiązywać w sobotę.

Opublikowano w Magazyn

Miasto Bydgoszcz w tym roku jarmarku nie organizuje z uwagi na pandemię COVID-19. Nie poddają się jednak przedsiębiorcy – z inicjatywy Muzeum Mydła i Historii Brudu w ramach namiastki jarmarku planowane są trzy weekendowe wydarzenia. Pierwszy jarmark z cyklu ,,Jarmark! O! Choinka - Ratujemy Święta!” rozpocznie się już dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 27 listopada przypada Black Friday, czyli czas, w którym sklepy kuszą klientów specjalnymi ofertami. W Polsce w piątek wielkiego ,,święta handlu” nie będzie, bowiem wiele sklepów, w tym galerie handlowe są jeszcze zamknięte (otwarcie nastąpi dopiero 28 listopada) z powodu obostrzeń. Główną rolę odegra zatem internet.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 26 listopad 2020 17:41

Na Starym Rynku pojawiła się choinka

Do Świąt jeszcze blisko miesiąc, ale już w środę na płycie Starego Rynku pojawiła się kilkumetrowa choinka, która pozostanie w tym centralnym punkcie Bydgoszczy przez kolejne tygodnie. Trwa również montaż dekoracji świątecznych, głównie w formie iluminacji świetlnych. W ten sposób władze Bydgoszczy chcą stworzyć choć namiastkę czasu przedświątecznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zanosi się na kolejny spór inowrocławskiego samorządu z wojewodą – w tym tygodniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie o zmianie nazwy ulicy Iwana Alejnikowa na zmarłego niedawno honorowego obywatela Inowrocławia Tadeusza Chęsego. Prezydent Ryszard Brejza zapowiada zaskarżenie uchwały. Jego zdaniem zmarły był przeciwko dekomunizacji tej ulicy.

Opublikowano w Inowrocław

kujawsko-pomorskim ponownie przekraczała 1 tys. przypadków. Z tego też powodu średnia (dla 7 ostatni dni) liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wzrosła do 52,7, gdy jeszcze w poniedziałek była poniżej 50. Dylematem jest natomiast określenie czy to powyżej czy poniżej średniej krajowej.

Opublikowano w Regionalne

Czy fundusze strukturalne z Unii Europejskiej śmierdzą? Taką sugestię próbował wysnuwać na wczorajszej sesji Rady Miasta radny Marcin Lewandowski z PiS – Pieniądze za zdradę, pieniądze niegodne, to są te które śmierdzą. Jeżeli państwo uważają, że powinniśmy sprzedać naszą suwerenność za jakieś fundusze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj na zdalnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2021 rok. Zgodnie z tradycją, pierwsze czytanie jest wstępną dyskusją o zaproponowanym przez prezydenta projekcie uchwały, budżet uchwalany będzie natomiast najprawdopodobniej w grudniu, w trakcie sesji budżetowej pojawić mogą się też poprawki radnych opozycji, których złożenie ten klub już zapowiedział.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu