Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 listopad 2020

W grudniu Sejmik Województwa w trybie zdalnym powinien uchwalić budżet na 2021 roku, w minionym tygodniu dokument ten omawiany był na komisjach. Przeciwko pozytywnemu jego zaopiniowaniu głosował bydgoski radny Koalicji Obywatelskiej Roman Jasiakiewicz. Radni opozycji natomiast wstrzymywali się od głosu.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 28 listopad 2020 22:19

Białoruś tuż przed krachem gospodarczym

Od ponad 100 dni w Mińsku odbywają się protesty, głównie weekendy, obywateli którzy uważają, że sierpniowe wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Reżim Aleksandra Łukaszenki stosuje coraz śmielsze formy represji, chcą w ten sposób osłabić protesty. Białoruś od początku roku boryka się także z problemami gospodarczymi, przede wszystkim ujemnym PKB – zdaniem Kamila Kłysińskiego z Ośrodka Studiów Wschodnich, głównym problemem białoruskiej gospodarki są nierentowne zakłady pracy.

Opublikowano w Magazyn

W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

Opublikowano w Sport
sobota, 28 listopad 2020 16:59

Muzea i kawiarnie zmieniają się w jarmarki

W piątek przypadał Black Friday, w tym roku święto handlu odbywało się w internecie, na bydgoskiej starówce tego dnia zainaugurowany został ,,Jarmark! O! Choinka", który odbywał się m.in. wewnątrz Muzeum Mydła i Historii Brudu, ale także chociażby w kawiarni Katarynka. Oba punkty z uwagi na obostrzenia nie mogą prowadzić swojej głównej działalności, postanowiono zatem zrobić jarmark świąteczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Restauratorzy coraz bardziej tracą cierpliwość – pierwotnie zakaz obsługi klientów na miejscu miał trwać 2 tygodnie, zbliżamy się już do miesiąca, a wszystko wskazuje, że również może to obowiązywać przez kolejny miesiąc. Po 27 grudnia rząd rozważa poluzowanie obostrzeń, ale też ma to zależeć od sytuacji epidemicznej w danym regionie. Ostatnie dni pokazały, że w kujawsko-pomorskim nie ma podstaw do zbyt dalekiego optymizmu.

Opublikowano w Magazyn

Około 20 godzin trwa podróż pociągiem pomiędzy Moskwą i Berlinem pociągami Taigo (produkcja hiszpańska) należącymi do Russian Railways. Pociągi Taigo pozwalają na automatyczną zmianę rozstawu szyn na granicy polsko-białoruskiej, co trwa około 20 minut, pozwalając ograniczyć postój na granicy. Nazwa pociągu tej relacji to ,,Strizh”.

Opublikowano w Inowrocław

Punktem specyficznym przy ulicy Nakielskiej jest wiadukt kolejowy linii nr 131 relacji Bydgoszcz – Inowrocław (magistrala węglowa). Jednym z jego głównym mankamentów jest wysokość, przez co na Nakielskiej obowiązuje limit wysokości pojazdów, choć i tak regularnie dochodzi do sytuacji, gdy w przypadku złamania, naczepa zahacza o wiadukt paraliżując ruch.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu