W dawnych czasach bycie poczęstowanym czarną polewką miało specyficzną symbolikę i choć smakoszy tego dania nie brakuje, to bycie przez nią poczęstowanym miało negatywny oddźwięk. We wtorek na parkingu Urzędu Wojewódzkiego czarną polewką częstował przedstawiciel bydgoskiej gastronomi.
Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego są przesłanki, aby twierdzić, że pandemia powoli zaczyna w Polsce wyhamowywać. Na potwierdzenie tej tezy przyjdzie nam poczekać kolejne dni, jest to jednak czas, w którym możemy już obserwować skutki prowadzenia w całej Polsce strefy czerwonej. Trzeba też pamiętać, że nawet najdokładniejsze analizy matematyczne przebiegu epidemii mogą szybko stracić na wartości z powodu nieodpowiedzialnych zachowań obywateli.
Od środy 4 listopada do 11 listopada, czyli Święta Niepodległości w internecie odbywać będą się wydarzenia propagujące polską muzykę. Wydarzenie jest elementem obchodów 95-lecia istnienia Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Dzieje polskiej muzyki będą przybliżać nam uczniowie i nauczyciele.
Tadeusz Chęsy rozwinął drukarnię POZKAL, która stała się jedną z najlepszych drukarni w Polsce. W 2010 r. przedsiębiorstwo kupiło inowrocławskie uzdrowisko, a Tadeusz Chęsy jako prezes zarządu spółki „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław unowocześnił firmę, która obecnie składa się z 11 zmodernizowanych obiektów.
Od początku trwania epidemii do 26 października w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono m.in. u 6761 lekarzy, 520 dentystów, 522 diagnostów laboratoryjnych, 15 tys. 228 pielęgniarek, 1351 położnych, 913 ratowników i 445 farmaceutów – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.
We wtorek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 551 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 - skali kraju było to ponad 19,3 tys. Zważywszy na to, że w poniedziałek w naszym województwie było 1734 przypadków, to mamy ponad trzykrotny spadek. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest mniejsza liczba wykonanych testów.
W nocy z niedzieli na poniedziałek na jednej z kolumn frontowych pojawiło się kiepskiej jakości graffiti – ktoś próbował namalować najprawdopodobniej symbol czerwonego pioruna, który jest znakiem rozpoznawczym protestów kobiet. Dość krytycznie ten wyczyn chuligański oceniają politycy związani z lokalną opozycją antyrządową.
Był symbolem bydgoskiego krawiectwa, mistrzem w tym fachu, twórcą marki Derred. W swojej pracowni tworzył odzież dla gentelmanów, każdego klienta traktował indywidualnie. Za jego sprawą w Bydgoszczy odbywały się pokazy mody. Poniedziałkowa informacja o jego śmierci była wielkim zaskoczeniem. Miał 54 lata.
Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.
W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.
Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.