Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 listopad 2020

W tym roku Wszystkich Świętych świętowaliśmy poza nekropoliami, pierwszy raz od kilku lat nie odbyła się też na bydgoskich cmentarzach kwesta organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy na ratowanie mających szczególne znaczenie dla naszej tożsamości elementów cmentarzy. Nie oznacza to jednak, że nie ma kwestii, które wymagają przedyskutowania czy też działania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według prognoz Uniwersytetu Warszawskiego w Polsce dopiero pod koniec listopada powinien nastąpić szczyt zachorowań w drugiej fali COVID-19, dopiero po tym momencie przez grudzień i styczeń systematycznie zakażonych będzie ubywać. W części regionów stabilizacja może pojawić się jednak szybciej, w części zaś później. Wydaje się, że jest nadzieja, aby w kujawsko-pomorskim szczyt osiągnąć nawet w pierwszej połowie listopada, czyli w przyszłym tygodniu. Kluczowa będzie jednak nasza dyscyplina.

Opublikowano w Regionalne

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił progi, które decydować będą o zwiększaniu obostrzeń – kolejnym przystankiem jest twardy lockdown z utrudnieniami w przemieszczaniu się – a także progi kiedy obostrzenia mogą być znoszone, począwszy od powrotu do żółtych stref. Sprawdzamy jak to wygląda.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina obchodzi Dzień Patrona, z powodu epidemii jego postać jest wspominana głównie on-line. O tej postaci krąży wiele anegdot począwszy od tego, że odmawiał występowania w NRD i RFN (republiki niemieckie), bo Niemcy wymordowali dużą część jego rodziny, po znamienne wydarzenie z 1945 na konferencji pokojowej w San Francisco.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zamknięcie galerii handlowych oraz przejście również klas 1-3 na nauczanie zdalne – to część z nowych obostrzeń, które będą obowiązywać od soboty 7 listopada. Zamknięte będą także instytucje kultury.

Opublikowano w Regionalne

Od początku pandemii publikujemy na naszym portalu codzienne raporty o sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim. Przez długi czas jako jedyni prezentowaliśmy codzienną informację o liczbie aktywnych przypadków w naszym województwie, od niedawna takie informacje publikować zaczął wojewoda w mediach społecznościowych. Od dzisiaj wprowadzamy istotną zmianę w naszych raportach.

Opublikowano w Regionalne

Od 2 listopada w wyniku uzgodnień między rządem i samorządami, administracja publiczna przechodzi na tryb zdalny. Urząd Miasta Inowrocławia zamierza nadal jednak obsługiwać mieszkańców, w przypadku chęci osobistej wizyty w ratuszu musimy się jednak umówić, ze względów bezpieczeństwa. Inowrocławski magistrat zachęca do załatwiania spraw drogą zdalną lub korespondencyjną.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnich dniach doszło do pojedynczych incydentów niszczenia elewacji obiektów sakralnych. Dotknęły one Bazylikę św. Wincentego a'Paulo, gdzie codziennie wydawane są setki posiłków dla potrzebujących oraz parafię Zmartwychwstania Pańskiego. Policjanci namierzyli wandala.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 04 listopad 2020 12:19

Bydgoskie lotnisko czeka ponowne uziemienie

Na razie na powtórkę z marca i kwietnia, gdy loty rejsowe były całkowicie wstrzymane z Portu Lotniczego Bydgoszcz się jeszcze nie zanosi, natomiast siatka połączeń na kilka tygodni ma zostać znacząco ograniczona. Jest to efekt decyzji przewoźników PLL LOT i RyanAir. Nie polecimy m.in. do Warszawy i Londynu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu