Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 listopad 2020

Wczoraj media obeszła informacja o dotkliwym ukaraniu przez Watykan wrocławskiego kardynała Henryka Gulbinowicza. Przed laty to kard. Gulbinowicz poręczył za Pawła K. ,który przeniesiony do Bydgoszczy dopuścił się czynów pedofilskich. Pawła K. Stolica Apostolska wykluczyła ze stanu kapłańskiego, zaś kilka miesięcy temu bydgoski sąd orzekł od kurii bydgoskiej i wrocławskiej odszkodowanie dla osoby przed laty molestowanej przez K. Sankcje wobec kardynała mogą zatem wieścić również trzęsienie ziemi w diecezji bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W październiku 1982 władze komunistyczne kazały podległym sobie służbom wytypować tych pracowników zakładów, którzy byli podejrzewani o inspirowanie strajków. Powołano ich do obycia zasadniczej służby wojskowej, która przypominała bardziej internowanie. Od kilku dni w centrum Bydgoszczy możemy obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN.

Opublikowano w Bydgoszcz

Każdego dnia jesteśmy zalewani wiadomościami o koronawirusie, również fałszywymi. Według WHO wystarczy wyłapywać fake news i nie podawać ich dalej, by powstrzymać tę infodemię – napisał we "Wszystko Co Najważniejsze" prezes PAP Wojciech Surmacz.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 06 listopad 2020 16:32

Drive-Thru w Kruszwicy od kuchni (wywiad)

Drive-Thru już działa. Zaoszczędzimy swój czas i zwiększamy bezpieczeństwo. Wymazy będzie można pobierać w Kruszwicy. O koronawirusie w naszej gminie oraz nowym punkcie poboru wymazów rozmawiamy z Maciejem Banachowskim, prezesem Nadgoplańskiego WOPR Kruszwica, które szczególnie angażuje się w działalność na rzecz walki z COVID-19.

Opublikowano w Kruszwica

Ponad 4 lata temu do Sejmu trafiło ponad 160 tys. podpisów za obywatelskim projektem w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, przez ten czas nie było jednak dla niego klimatu politycznego. Pandemia COVID-19 obnażyła braki kadrowe polskiego systemu ochrony zdrowia, stąd też ten temat powraca,

Opublikowano w Bydgoszcz

Po poniedziałkowej manifestacji w centrum Bydgoszczy, znacznie mniej licznej niż poprzednie, protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w większości miast zostały wstrzymane, choć np. w Toruniu odbywają się nadal. Dzisiaj wieczorem planowany jest Samochodowy Strajk Kobiet.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu