Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 lipiec 2022

W poniedziałek i we wtorek organizowaliśmy bydgoskie obchody 103 rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Zapraszamy do obejrzenia już w wersji on-line wykładu dr Moniki Opioły-Cegiełki pt. ,,Traktat Wersalski i jego znacznie dla ziem polskich”, w którym podkreśla jak był to ważny dokument dla dziejów Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w ramach wystąpienia obywatelskiego na sesji Rady Miasta wystąpiła dr Krystyna Kozioł związana z Extinction Rebellion, która w imieniu młodego pokolenia przestrzegła bydgoskich samorządowców, że to ostatni moment, aby wdrażać redukcję emisji gazów cieplarnianych, zanim doszło do katastrofy - W sprawie klimatu zegar tyka i nie wolno nam się spóźnić – ostrzegała.

Opublikowano w Bydgoszcz

У понеділок, 27 червня, російський бомбардувальник атакував торговий центр, в якому знаходилося понад 1000 осіб. Солідарність жителям Кременчука висловили, зокрема, Мер Бидгоща - Бидгощ і Кременчук є містами-партнерами.

W ubiegły piątek wieczorem, po pierwszym dniu nielegalnego strajku w MZK pojawił się komunikat, że potrwa on do środy, czyli do dnia posiedzenia Rady Miasta Bydgoszczy co pokazuje, że mimo wszystko liczono, iż sesja będzie elementem przełomowym. Jeżeli ktoś na to liczył to się przeliczył, bowiem radni pokazali się od najgorszej strony, a co gorsza tylko pogłębili patową sytuację.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 01 lipiec 2022 12:44

Tydzień buntu w MZK (raport)

Rozpoczął się 8 dzień strajku w MZK – wokół sprawy jest wiele polityki, stąd też przygotowaliśmy podsumowanie dotyczące wyłącznie konkretów, które pojawił się w okresie przed nielegalnym strajkiem oraz w trakcie jego trwania. Informacje te opierane są o publiczne wypowiedzi różnych stron.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie na rynku jest wiele szkół językowych i każda oferuje przeróżnego typu kursy. Czasami nie jest łatwo podjąć decyzją na temat tego jaka szkoła językowa i jaki konkretnie kurs będzie dla nas najlepszy. Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej lub kursu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Opublikowano w Polecane

Początek lipca może przynieść pozytywny związane z obniżką cen paliw – z jednej strony widzimy spadek wartości paliwa w hurcie, do tego kolejne sieci stacji benzynowych wdrażają wprowadzają promocję dla klientów indywidualnych.

Opublikowano w Regionalne

Rzeka Muzyki to wydarzenie, które wpisało się w okres wakacyjny w Bydgoszczy na dobre, koncerty plenerowe w amfiteatrze Opery Nova co roku w niedzielne wieczory przyciągają tłumy. Pierwszy koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę i jak każdy rozpocznie się o godzinie 19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu