Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 lipiec 2022
środa, 13 lipiec 2022 00:59

Bydgoskie wynalazki zauważone w Japonii

Na początku lipca w japońskim Kyoto odbywały się Międzynarodowe Targi Desingu oraz Innowacyjności JDIE. Wśród wyróżnień tych targów znalazły się innowacje opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na rok bieżący przewoźnicy Polregio i Arriva mają zakontraktowane do przejechania ponad 5,2 mln kilometrów. Z naszych wyliczeń wynika, że gdyby chcieć utrzymać taką pracę przewozową w roku 2023 budżet województwa musiałby zwiększyć dofinansowanie do przewozów o kilkadziesiąt procent. To spore wydatki dla budżetu województwa, stąd też najprawdopodobniej czeka nas dyskusja o cięciach liczby kursów. Jedną z głównych przyczyn niezbyt optymistycznych prognoz jest wzrost cen energii.

Opublikowano w Regionalne

XVIII століття було досить складним для міста Бидгощ - чума, шведський потоп і нескінченні війни призвели до занепаду міста, яке почало обезлюдніти. Будівництво Бидгощського каналу, зробило Бидгощ важливим водним центром торгівлі та оживило місто. Подібний позитивний ефект на розвиток міста принесло будівництво залізничної дороги наприкінці ХІХ ст. Тому можна сказати, що історія Бидгоща тісно пов’язана з логістикою.

Brzmi to na pierwszy rzut oka jak jakiś żart, ale na poważnie te przemiłe zwierzęta towarzyszyły w poniedziałek bydgoskim policjantom podczas akcji prewencyjnej, która miała uświadomić kierowców, że zbyt duża prędkość to główna przyczyna wypadków. Akcja ma szansę stać się głośna w internecie, stąd też może oddziaływać szeroko.

Opublikowano w Bydgoszcz

W nauczaniu Kościoła strajki przedstawiane są jako coś złego, bowiem niesie zawsze zagrożenie dla pokoju i ładu wewnętrznego, papieże wskazują w swoich encyklikach, że w pewnych wypadkach strajk może być moralnie uprawniony, ale musi spełniać konkretne warunki. W ostatnich wydarzeniach bydgoskich nie były one spełnione.

Opublikowano w Magazyn

W okolicach stacji Maksymilianowo doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej, służby PKP PLK prowadzą od wczesnego rana prace naprawcze, przywrócenie normalnego ruchu planuje się w okolicach południa. Na odcinku Maksymilianowo – Bydgoszcz Główna funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Opublikowano w Bydgoszcz

International School of Bydgoszcz to najważniejsza szkoła anglojęzyczna w Bydgoszczy. Nazywana jest potocznie szkołą NATO, bowiem uczęszczają do niej dzieci oficerów służących w bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (placówka nie ogranicza się jedynie do kształcenia dzieci żołnierzy). Jej funkcjonowanie to wręcz warunek konieczny dla utrzymania instytucji NATO w Bydgoszczy. Obecna siedziba szkoły przy ulicy Bośniackiej przejdzie gruntowna przebudową wraz z termomodernizacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu