Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 lipiec 2022

Media samorządowe, czyli publikatory przypominające media tradycyjne, ale wydawane przez samorządy,  w praktyce podległe prezydentowi, raczej były traktowane jako zjawisko negatywne. W Bydgoszczy do tej pory, poza niechlubnym przypadkiem ,,Kuriera Ratuszowego”, za czasów prezydenta Dombrowicza, udawało nam się tego zjawiska unikać. Ostatnio jednak widoczne są pewne zakusy bydgoskiego ratusza w kierunku takiego medium samorządowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosiło przetarg na zakup 5 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, na potrzeby regionalnej kolei. Najpierw opóźniało się otwarcie ofert w tym przetargu, od tego momentu minęły już ponad dwa miesiące, a nie wybrano najkorzystniejszej umowy. Trzeba jednak się śpieszyć, bowiem projekt powinien być rozliczony do końca przyszłego roku inaczej grozić będzie utrata unijnego dofinansowania. Takie zamówienie na ostatnią chwilę może być też problemowe dla producentów taboru.

Opublikowano w Regionalne

Spółki komunalne są wyłączone z rządowej tarczy antyinflacyjnej, NSZZ Solidarność zgłosiło jednak już taki postulat, aby również tego typu mienie publiczne było objęte rządowym wsparciem niwelującym skutki inflacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powiat inowrocławski jest miejscem ,gdzie stopa bezrobocia jest ponad dwa razy większa od średniej dla kraju, to także ten obszar gdzie ten problem jest powyżej średniej dla naszego województwa. Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym w powiecie inowrocławskim notowano największy (w liczbach bezwzględnych) spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 lipiec 2022 17:52

Radni pokłócili się i sobie poszli

Środa, 13 lipca jest ostatnim dniem funkcjonowania komisji doraźnej ds. MZK, co prawda autobusy i tramwaje jeżdżą już normalnie, ale media zainteresować mogły wnioski i rekomendację jakie wypracowała komisja. Zanim jednak radni do nich doszli to zdążyli się pokłócić i wyjść na kilku godziną przerwę.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Najlepszym momentem na działania dla klimatu jest tak naprawdę wczoraj, drugim najlepszym jest dzisiaj, a najgorszym – jutro. Powinniśmy zakasać rękawy i wziąć się do pracy – mówi Jacek Hutyra, doradca ds. strategii klimatycznej w Orange Polska. Jak podkreśla, walka ze zmianami klimatu wymaga regulacji i rozwiązań systemowych, kształtowanych przez rządy i instytucje międzynarodowe, oraz zaangażowania biznesu, który ma największe możliwości działania i redukowania swojego wpływu na środowisko. Każdy konsument swoimi wyborami i działaniami może się jednak przyczynić do walki ze zmianami klimatu – podkreśla oficer klimatyczny Orange.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu w Młynach Rothera zainaugurowano wystawę pt. ,,Wojna oczami dziecka. Ból i Nadzieja”, która przedstawia rysunki ukraińskich dzieci, które do miasta partnerskiego Czerkas uciekły z pierwszej linii frontu – z Kijowa, Mariupola, Severodoneska, i Charkowa. Bydgoską wystawą zainteresowało się kilka ukraińskich mediów, głównie związanych z Czerkasami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu