Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 lipiec 2022

W sobotni wieczór odbyła się kolejna impreza z cyklu Kanał Kultura, tym razem po potańcówce zaproponowano mieszkańcom koncert zespołu dętego Triumphal Brass Quintet, najlepszych muzyków bydgoskich instytucji kultury wraz ze śpiewem Doroty Nowak (sopran koraturowy) i Nazariego Kachala (tenora). Koncert odbył się na Flisach, ale spotkał się z dużym zainteresowaniem też na Miedzyniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od piątku 1 lipca Czechy przez pół roku będą przewodniczyć w Radzie Unii Europejskiej, dzień wcześniej w Młynach Rothera została zainaugurowana wystawa ,,Czeskie Bohaterki”, o kluczowych dla historii tego kraju kobietach. Wystawę zainaugurował konsul honorowy Czech w Bydgoszczy Dariusz Zimny, gościem wernisażu był prezydent Rafał Bruski. Wystawa jest dostępna w najbliższych dniach w Młynach Rothera (do 14 lipca) dla zwiedzających.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono około 325 zakażeń COVID-19, to około 50 mniej niż w maju, stwierdzono też około 4 zgonów spowodowanych wirusem.

Opublikowano w Regionalne

Wiśniowy sad to pierwsza muzyczna zapowiedź albumu, będącego efektem spotkania Karoliny Cichej, czołowej polskiej artystki folkowej i Sw@dy, producenta muzycznego. Singiel bazuje na języku ukraińskim, co jest ukłonem w stronę nowych i tymczasowych mieszkańców Polski. Wybrzmiewa jednak ponadnarodowym językiem tęsknoty i muzyką, która może zaskoczyć dotychczasowych fanów Cichej.

Opublikowano w Magazyn

W piątek po godzinie 16 przez nasze województwo przeszła nawałnica, niosąca silny wiatr i intensywne opady deszczu. W naszym regionie doszło do zniszczenia ponad 60 dachów, z tego 32 na budynkach mieszkalnych. Doszło także w niektórych miejscach do zablokowania dróg, udało się je jednak udrożnić.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 02 lipiec 2022 10:18

CBA w bydgoskim Sądzie Okręgowym

23 czerwca w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kontrola dotyczy zamówień publicznych z lat 2018-2021.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu