Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 27 lipiec 2022

Do tej pory rząd rozdzielił dwie transze dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, co prawda podział tych środków budzi kontrowersje – władze Bydgoszczy i Inowrocławia sygnalizują, że te miasta zostały poszkodowane. Problemem okazuje się jednak wydatkowanie tych środków, przez co wiele samorządów być może z tych dotacji i tak nie skorzysta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Klimatyzatory w dużych halach przemysłowych odgrywają ogromną rolę. Dbają bowiem o komfort termiczny pracowników, co wpływa pozytywnie na efektywność wykonywanej pracy. Jakie czynności wchodzą w skład przeglądu konserwacyjnego klimatyzatora? Dlaczego serwisowanie klimatyzacji jest tak istotne? W jaki sposób dokonać sprawdzenia szczelności klimatyzatora? Jak często należy serwisować klimatyzację w hali przemysłowej? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Opublikowano w Polecane

Deficyt operacyjny ma miejsce, gdy wydatki bieżące (czyli na bieżące utrzymanie i wypłaty pensji) są wyższe od dochodów bieżących, co jest wyjątkowo trudną sytuacją, gdyż nie mając zbilansowanych wydatków bieżących, trudno myśleć o wydatkach na inwestycje. W takiej sytuacji znalazła się Bydgoszcz – w środę skarbnik miasta oszacował, że mamy 7 mln deficytu operacyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rząd chce wprowadzić dopłatę w wysokości 3 tys. zł dla osób ogrzewających mieszkania węglem, którego dostępność ostatnio jest ograniczona, co też wpływa na jego cenę. Zdaniem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy będzie to nieuczciwe wobec innych Polaków, którzy bardziej ekologicznie ocieplają mieszkania, często ponosząc wcześniej koszty wymiany ogrzewania.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu