Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 maj 2023

Od kilku dni trwają spekulacje na temat znaleziska w Zamościu pod Bydgoszczą. Po piątkowej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego pojawiły się spekulacje, że pocisk mógł być wystrzelony poza Polską i wylądować pod Bydgoszczą w grudniu, ale przez kilka miesięcy miał status zaginionego, a odnaleziony został przed tygodniem przez przypadkowych przechodniów, którzy zawiadomili służby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiejsze wydanie Przeglądu Zagranicznego jest specjalne, chcemy bliżej pokazać Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych oraz jego wpływ na politykę samorządowców z zachodu, który odbył się w drugiej połowie kwietnia w Kijowie. Wśród reprezentantów Polski był marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, przysłuchiwał się jemu też sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Opublikowano w Magazyn

1 maja jest dniem wolnym od pracy za sprawą popularnego Święta Pracy, tego dnia co roku przypada też kolejna rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Bydgoska Lewica tradycyjnie zebrała się na Placu Wolności na 1-majowej manifestacji, w tym roku głównie skupiają się jednak wszyscy na Warszawie, stąd też frekwencja nie była specjalnie dużą. Z kolei działacze bydgoskiej Platformy Obywatelskiej i młodzieżowej Nowej Generacji na Wyspie Młyńskiej podkreślali korzyści obecności Polski w Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska Grupa Gazownictwa planuje zmodernizować gazociąg Świecie – Bydgoszcz – Janikowo – Kruszwica, przedmiotowa modernizacja ma polegać na na trzykrotnym zwiększeniu średnicy, co przełoży się na większą ilość transportowanego gazu. Zmodernizowany gazociąg ma przebiegać nawet w odległości 15 metrów od zabudowań, mieszkańcy miejscowości wspierani przez wójta gminy wiejskiej Inowrocław chcą, aby ta odległość od zabudowań wynosiła przynajmniej 40 metrów.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu komisji TRAN Parlamentu Europejskiego z udziałem unijnej komisarz ds. transportu Adiny Vălean z Rumuni, miała miejsce dyskusja o rewizji sieci transportowej TEN-T. Po tym jak w pierwszej połowie kwietnia Parlament Europejski zajął w tej sprawie stanowisko rozpoczął się trilog pomiędzy Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i Radą Unii Europejskiej co do ostatecznego kształtu rewizji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu