Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 maj 2023

W piątek z delegatami z Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność spotkał się przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda, spotkanie odbyło się w historycznej sali bydgoskiego MZK, dotyczyło w głównej mierze dyskusji o sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce. Przy okazji dyskutowano też o trwającym w Solidarnoście procesie wyborczym na różnych szczeblach władz związkowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W okresie od 1 lutego do 31 marca w polskim internecie ukazało się prawie 120 tys. wpisów i komentarzy przedstawiających antyukraińską propagandę – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów i Stowarzyszenia Demagog. Wśród kont, które są głównymi źródłami jest profil posła Grzegorza Brauna i profile powiązane z partią Konfederacja.

Opublikowano w Regionalne

W piątek z wizytą w Bydgoszczy przebywa ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács wraz ze sporą delegacją węgierskiego korpusu dyplomatycznego w Polsce, ale okazja jest wyjątkowa, bowiem przypada jubileusz funkcjonowania w roli konsula honorowego Węgier Marka Pietrzaka, który tę funkcję pełni od 10 lat. Tego dnia odbędzie się też prezentacja kolejnej edycji węgierskiego wina dyplomatycznego Bydgostia Consular, które z uwagi na nazwę jest także promocją Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mieszkańcy Jacewa informują nas, że 26 kwietnia Ministerstwo Rozwoju i Technologii uchyliło decyzję wojewody dotyczącą przebiegu gazociągu, kontrowersje w tej sprawie budzi przebieg gazociągu przez podinowrocławską miejscowość Jacewo, a dokładniej chodzi o bliskość od zabudowań. Projekt zakłada usytuowanie instalacji około 15 metrów od zabudowań, gdy zdaniem ekspertów minimalna granica bezpieczeństwa powinna przekraczać 40 metrów.

Opublikowano w Inowrocław

Hałas jest powszechnym elementem naszego otoczenia, który może mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie i jakość życia. Zwłaszcza w nowym mieszkaniu, gdzie oczekujemy ciszy i spokoju, hałas może stanowić wyzwanie dla naszego komfortu. W tym artykule przyjrzymy się, jak hałas może wpływać na nasze życie w nowym mieszkaniu i jak możemy go skutecznie ograniczyć.

Opublikowano w Polecane

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni mają uchwalić Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla obszaru metropolitalnego, pisaliśmy o nim w lutym gdy prowadzone były konsultacje społeczne tego dokumentu. Problem w tym, że do dzisiaj nikt nie poczuł potrzeby ich podsumowania, łamana jest nawet rzecz, która była do tej pory standardem – autorzy dokumentu nie odnieśli się nawet do uwag składanych przez mieszkańców, a sprawą zainteresowało się kilka organizacji społecznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu