Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 20 maj 2023

To pytanie jest pewną analogią do postaci generała Józefa Bema, który urodził się jako Polak, ale w Budapeszcie postawiono mu pomniki i czczony jest jako bohater narodowy, że młode pokolenia mogą mieć wątpliwość czy jest on Polakiem a może Węgrem. Do generała Bema nawiązała w piątek wieczorem węgierska ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács na uroczystości 10-lecie konsulatu honorowego Węgier w Bydgoszczy. Zapraszamy też na premierę naszego filmu dokumentalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dokładniej chodzi o Wydział Nauk o Polityce i Administracji UKW i 8. Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. Celem współpracy jest m.in. popularyzacja służby wojskowej oraz postaw patriotycznych. Współpraca z uniwersytetem miałaby też służyć w budowaniu społecznego zaplecza dla WOT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu