Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 maj 2023

Środowiska tzw. kamratów odpowiadały w ostatnich miesiącach za kilka naruszeń porządku publicznego w Bydgoszczy, w tym do medialnych incydentów, gdy grożono parlamentarzystom śmiercią na Starym Rynku, czy doszło do szczucia na Ukraińców wychodzących z bydgoskiej cerkwi prawosławnej. Ostatnie dni niosą jednak wyraźny rozpad tej formacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rakieta Ch-55, która uderzyła w lesie pod Bydgoszczą była zdolna przenosić broń jądrową, dzisiaj wiemy, że zawierała ona beton, tego typu pociski wystrzeliwuje się, aby zmylać systemy obronne przeciwnika przed głównym uderzeniem. Kluczowe pytanie jakie się jednak pojawia – skąd wiedziano, że pocisk nie był uzbrojony?

Opublikowano w Regionalne

Agenda ONZ szacuje, że poza krajem przebywa co piąty Ukrainiec, co spowodowane jest rosyjską agresją. Mowa o około 8 mln Ukraińców, sprawdzamy gdzie przebywa ich najwięcej. Główny nasz temat to jednak utrzymująca się od 30 miesięcy w Hiszpanii susza i rekordowa pomoc dla hiszpańskich rolników.

Opublikowano w Magazyn

Przygotowania do wykonania badań geotermalnych w Inowrocławiu były realizowane od dłuższego czasu, teraz władze miasta wyłoniły firmę, która dokona odwiertu badawczego na głębokości 2 km, przeprowadzi badania oraz sporządzi dokumentację. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to otwór badawczy będzie można przekształcić na eksploatacyjny.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek 22 maja miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na dostawę energii elektrycznej w okresie od 1 lipca do końca roku dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej, zaproponowane w przetargu stawki są znacznie mniejsze od tych jakie zaproponowano samorządom na okres od stycznia do końca czerwca bieżącego roku, są one nieco niższe od ustawowych limitów. Z kolei prąd do oświetlania ulic dostarczy bydgoska ProNatura.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wioślarstwie, które zgromadził blisko 300 zawodników z całej Polski, choć w klasyfikacji generalnej triumfowały uczelnie z kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Sport

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że planowany w Bydgoszczy czwarty, ostatni z cyklu FIDE Women Grand Prix, turniej szachowy kobiet został przeniesiony decyzją światowej federacji FIDE do stolicy Cypru Nikozji. Uczestniczki tych czterech turniejów to najlepsze szachistki na świecie, natomiast dwie najlepsze powalczą o mistrzostwo świata. Oficjalnego komunikatu FIDE nie wydało, w internecie też trudno znaleźć informacje dlaczego Bydgoszcz straciła turniej, ale niemal każdy się domyśla dlaczego. Można powiedzieć, że w pewnym sensie wygrało zło!

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca maja Ministerstwo Infrastruktury prowadzi konsultacje Krajowego Programu Kolejowego z perspektywą do 2033 roku, będzie to aktualizacja już obowiązującego dokumentu, ale bardzo istotna bowiem w pewnym sensie będzie to podzielenie środków europejskich, które trafią w najbliższych latach do Polski na rozwój kolejnictwa. Kluczowe dla Bydgoszczy projekty znajdują się na nim na liście rezerwowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu