Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 maj 2023

Dzisiaj (24 maja) Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć SUMP, czyli plan mobilności dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, wczoraj dyskusja o tym dokumencie odbyła się na komisji merytorycznej Rady Miasta, na której wiceprezydent Maria Wasiak przyznała, że nie zapisano kwestii związanych utworzeniem kolei metropolitalnej, bo w perspektywie do 2029 roku nie przewiduje się istotniejszych inwestycji kolejowych, które miałyby na to wpływ, natomiast na taką perspektywę ten dokument jest przewidziany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Psychologia i psychiatria zderza się obecnie z ogromnymi wyzwaniami, po części wynikającymi z naszego sposobu życia, od dekady Wydział Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zabiegał o powstanie Centrum Pomocy Psychologicznej – we wtorek 23 maja te starania się ziściły uroczystym przecięciem wstęgi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rządowa telewizja TVP Info cytuje mieszkańca, który uważa, że przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski kierując busem zahaczył 19 maja o jego pojazd i uciekł. Gdy mieszkaniec się z nim skontaktował, to samorządowiec miał zaproponować mu spisanie polisy, ale z innego pojazdu. Gdy nie udało się osiągnąć consensusu, sprawę zgłosił na policję.

Opublikowano w Inowrocław

Od wtorku 23 maja do czwartku w całej Polsce odbywa się egzamin ósmoklasistów – w województwie kujawsko-pomorskim odbywa się on w 667 szkołach, a przystępuje do niego 27.831 uczniów, z tego 607 to Ukraińcy. Tego egzaminu nie można oblać, wyniki będą jednak ważnym elementem przy naborach do szkół ponadpodstawowych.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu część centralna Placu Kościeleckich została ogrodzona, robotnicy rozpoczęli tej rozbiórkę chodnika, w tym tygodniu te prace się intensyfikują. Po około roku to miejsce powinno zmienić oblicze – będzie przede wszystkim bardziej funkcjonalnie i poprawi się znacząco estetyka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niedawno zostało ostrzeżenie, iż prognozuje się przekroczenie po 24 kwietnia średniorocznego poziomu docelowego benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym PM10 na terenie naszego województwa, w tym Bydgoszczy – narażone na to według szacunku ma być ponad 102 tys. mieszkańców Bydgoszczy. Sprawdzamy, czy za wydaniem tego komunikatu idzie jakieś pogorszenie jakości powietrza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu