Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 maj 2023

W środę Rada Miasta Bydgoszczy niemal jednomyślnie przyjęła plan mobilności SUMP (z angielskiego Substainable Urban Plan Mobility), tego typu dokumenty w samorządach Europy Zachodniej funkcjonują od wielu lat, w Polsce, w tym Bydgoszczy jest to nasz debiut, wymuszony przez Komisję Europejską (dokument niezbędny dla pozyskania funduszy europejskich na zadania infrastrukturalne). SUMP ma przede wszystkim wskazanie kierunków mobilności przemieszczania się mieszkańców w Bydgoskim Obszarze Funkcjonalnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta Bydgoszczy z inicjatywy radnego Robert Kufla przyjęła dwa stanowiska dotyczące kwestii kolejowych – pierwszy apel kierowany do Ministerstwa Infrastruktury to głos w trwających do końca maja konsultacjach Krajowego Programu Kolejowego, drugi z kolei dotyka przebiegu Kolei Dużych Prędkości w ramach CPK, bowiem rządowa koncepcja zakłada, że główna szprycha będzie przebiegać z dużych miast województwa kujawsko-pomorskiego, tylko przez Grudziądz. Podkreślić należy, że w obu stanowiskach nikt z radnych nie zagłosował przeciwko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat niskich płac w administracji państwowej i samorządowej organizacje związkowe podnoszą od dłuższego czasu, wynika to z wieloletniego mrożenia płac, przy jednoczesnym podnoszeniu co rok płacy minimalnej. Wstępne środki przekazane przez rząd nie są jednak równe dla wszystkich urzędów.

Opublikowano w Regionalne

Przed kilkoma laty było głośno o prezydencie Inowrocławia Ryszardzie Brejzie, który przez 12 lat wykorzystał zaledwie 35 dni urlopu wypoczynkowego, z tego powodu przypadło mu kilkadziesiąt tysięcy złotych w ramach ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Jak się okazuje zwyczaje włodarza Inowrocławia nie zmieniły się specjalnie.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnim czasie informowaliśmy o tym, że radny Nowej Lewicy Zdzisław Tylicki, który nie ma większych problemów z poruszaniem się, jest głównym użytkownikiem parkingu dla niepełnosprawnych w ratuszu. Z uwagi na oddalenie innych miejsc dla niepełnosprawnych od ratusza, sprawia to, że jego dostępność dla osób z poważnymi ograniczeniami w poruszaniu się, jest mocno ograniczona. Radny zagroził nam dzisiaj, że jeżeli dalej będziemy ten temat podejmować, to zgłosi to jako nękanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Bydgoski Zakład Pielęgnacyno-Opiekuńczy, ale także inne tego typu jednostki podlegające Miastu Bydgoszcz, otrzymują od Enea faktury według stawki 1.334 zł + VAT za MWh, choć według ustawy samorządy powinny płacić maksymalnie 785 zł + VAT. Enea przyjmuje narrację, że taryfa G11 nie jest objęta ustawową ceną maksymalną. Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że Bydgoszcz zapłaci nie więcej niż 790 zł + VAT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Byliśmy ostatnio świadkami jak radny Zdzisław Tylicki pomimo tego, że może się samodzielnie poruszać, wykorzystuje miejsca przeznaczone dla inwalidów, przez co parkuje w miejscach gdzie zwykły bydgoszczanin nie może, jednocześnie nie płaci za parkowanie. Radny w tej kadencji kilka razy decydował jednak o losie innych kierowców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu