Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 maj 2023

We wtorek na łamach The Wall Street Journal ukazał się obszerny artykuł o rosyjskim pocisku, który znaleziono pod Bydgoszczą. Sama publikacja nie przynosi nowych faktów dla polskiego czytelnika, choć z punktu widzenia amerykańskiego odbiorcy wyjaśnia więcej kuchni. Z naszej punktu widzenia warto jednak spojrzeć na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po raz drugi stacjonarnie w budynkach Politechniki Bydgoskiej, ale licząc dwie edycje zdalne w pandemii, to po raz czwarty odbywają się targi wynalazków. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, gościmy zatem młodych wynalazców z różnych części świata, chociażby dość sporą reprezentację z Iranu. W środę w godzinach 10:00-15:00 targi będą otwarte dla mieszkańców Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże kontrowersje w Polsce, ale też za granicą, bowiem obok niepokoju wyrażanego przez Brukselę, sprawę komentuje też Waszyngton – budzi powołanie decyzją większości parlamentarnej Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo. Komisja, którą kierować będą politycy, może bowiem eliminować z życia publicznego np. przedstawicieli opozycji. Głos w tej sprawie jako pierwszy z samorządów wojewódzkich zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Generał Władysław Sikorski to jedna z ważniejszych postaci w dziejach Polski pierwszej połowy XX roku – podczas II wojny światowej był przez 4 lata premierem Polski na uchodźstwie, zginął podczas katastrofy lotniczej na Gibraltarze. Rok 2023 powiat inowrocławski obchodzi pod jego patronatem, z tej okazji pojawiła się inicjatywa powołania pod Inowrocławiem Instytutu Generała Władysława Sikorskiego.

Opublikowano w Inowrocław

ProLeonia to młoda inicjatywa, która powstała wokół Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Z inicjatywy studenta Jakuba Nierebińskiego, który jest jednocześnie pracownikiem muzeum, powstało niedawno stowarzyszenie, które zamierza skupiać się na poszukiwaniu nowych eksponatów, które trafiały by do zbiorów muzeum.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport o zamawianiu przez samorządy usług doradczych, dość poważne zarzuty pojawiają się w tym dokumencie wobec Urzędu Gminy Białe Błota, który zamawiał usługi doradcze od podmiotów zewnętrznych, w sposób uznany przez NIK za niegospodarny, wójt zlecił także zewnętrznej firmie wykonanie raportu o stanie gminy, ten dokument nie był jednak zgodny z wymogami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu