Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 07 maj 2023

Od samego początku istnienia Portal Kujawski wyróżniał się tym, że duży nacisk kładliśmy na multimedia i też o tym chcemy dzisiaj napisać, bowiem przez ostatnie tygodnie zmieniło się sporo.

Opublikowano w Regionalne

Jakiś czas temu informowaliśmy, że prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wystąpił z wnioskiem, aby wyłączyć go jako organ z postępowania dotyczącego budowy spalarni odpadów przy infrastrukturze Ciech na Mątwach. Zgodziło się z tym Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które wyznaczyło do tego burmistrza Pakości. Teraz SKO jednak zmienia zdanie.

Opublikowano w Inowrocław

Jak możemy wywnioskować z lektury przyjętego 26 kwietnia przez Zarząd Województwa Regionalnego planu transportowego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2021-2027, terminal w Emilianowie będzie małym terminalem, niespecjalnie wyróżniającym się na tle nie tylko Europy, ale również Polski. Co gorsza – dokument ten był konsultowany z Komisją Europejską, którą bydgoskie środowiska próbują się przekonać, aby uznała Bydgoszcz za węzeł sieci bazowej TEN-T. Jeżeli jednak z województwa otrzymują dokumenty zaniżające potencjał węzła, to jest to zadanie mocno utrudnione.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu