Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 maj 2023

Przyszłości kładki nad alejami Wojska Polskiego poświęcone były konsultacje społeczne, po których zdecydowano się na jej rozbiórkę i wybudowanie naziemnego przejścia dla pieszych, jedni się cieszą, bo łatwiej ma być niepełnosprawnym i seniorom, są jednak niezadowoleni, wolący utrzymać kładkę. ZDMiKP ogłosił przetarg na rozbiórkę i wybudowanie naziemnego przejścia, ale zamiar na razie wstrzymała cena.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w komorze Kopalni Soli ,,Wieliczka”, podczas obrad Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki NSSZ ,,Solidarność”, związkowiec z Inowrocławia Jerzy Gawęda został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dlą działalności związkowej i samorządowej. Gawęda związany jest głównie z Inowrocławskimi Kopalniami Soli ,,Solino”, pełni też mandat radnego województwa.

Opublikowano w Inowrocław

Obecnie znajdujemy się w dość szczególnym momencie jeżeli chodzi o wydatkowanie środków europejskich, do końca tego roku rozliczane są środki ze starej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020, które obecnie są głównym oczkiem uwagi, ale też w tym roku pojawią się pierwsze środki z nowej perspektywy 2021-2027 (z rozliczeniem do 2030 roku). 28 kwietnia 2023 roku to w pewnym sensie data historyczna dla województwa, bowiem tego dnia ogłoszono pierwszy nabór wniosków dla perspektywy 2021-2027.

Opublikowano w Regionalne

Umowa z firmami odbierającymi od bydgoszczan odpady zakończy się wraz z końcem roku. Na początku maja ratusz ogłosił przetarg na odbiór odpadów od stycznia do końca 2027 roku. Po otwarciu ofert, co planowane jest na przełomie maja i czerwca, poznamy oferty, co pozwoli oszacować czy uda się po nowym roku utrzymać dotychczasową cenę odpadów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała otwarcia w przetargu na remont liczących około 3,8 km odcinków drogi krajowej nr 80 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Celem prac jest przywrócenie parametrów drogi, które uległy degradacji z uwagi na duży ruch pojazdów, co ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nie będzie to jednak modernizacja, zatem nadal utrzymany będzie jednopasmowy standard ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Tęczowe czwartki” organizowane w przeszłości w polskich szkołach zawsze budziły emocje, dlatego też rząd poprzez projekt Lex Czarnek chciał, zwiększyć kontrolę nad tym jakie organizacje pojawiają się w szkołach kuratorom oświaty, co z kolei również budziło emocje społeczne, a ostatecznie prezydent Andrzej Duda ją zawetował. Teraz PiS popiera projekt obywatelski, który ma być pewnym kompromisem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu