Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 wrzesień 2023

W czwartek na tarasie widokowym hotelu Holiday Inn miniser Łukasz Schreiber z panoramą Bydgoszczy w tle zainaugurował swoją kampanie wyborczą, co ma związek z rozpoczęciem przez niego urlopu w Kancelarii Premiera. Tego samego dnia do Bydgoszczy zawitał Czerwony Autobus Nowej Lewicy, w ramach dwudniowego objazdu województwa – przed więzieniem w Fordonie politycy kierowali pod adresem PiS-u dość jednoznaczny przekaz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec lipca informowaliśmy o przyznaniu przez Narodowy Instytut Wolności Kujawskiemu Instytutowi Myśli Patriotycznej z siedzibą w gminie Białe Błota 357 tys. zł dotacji, decyzja jest dość kontrowersyjna, bowiem organizacja nie ma nawet strony internetowej, a powstała zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Do lipca w jej zarządzie zasiadał Edgar K., który miał już wtedy usłyszeć zarzuty związane z aferą wizową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni poziom Wisły w naszym regionie można określić jako niski, są to niecałe 2 metry, w ostatnich dniach doszło nawet do zbliżenia się do 1,5 metra, nie oznacza to jednak, że tę rzekę można lekceważyć. W czwartek w okolicach Mostu Fordońskiego strażacy znaleźli ciało mężczyzny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z analizy Copernicusa (agenda Komisji Europejskiej badająca zmiany klimatyczne) wynika że był to najbardziej gorący lipiec na kontynencie od 1940 roku (do tego roku badacze dysponują danymi). Temperatury były wyższe o 0,7 stopnia C od średniej wieloletniej (1991-2020). Szczególny wpływ na wysoką średnią miało jednak południe Europy.

Opublikowano w Regionalne

Na początek chcemy przeprosić naszych czytelników za wprowadzenie w błąd, gdyż 10 sierpnia opublikowaliśmy publikację pt.: ,,Nowe parkomaty będą pracować w technologii 5G. ZDMiKP wygrywa spór „. Niestety sekretariat Krajowej Izby Odwoławczej wprowadził nas w błąd, faktycznie bowiem KIO uznała wiele racji częstochowskiej firmy. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu