Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 10 kwiecień 2024

Wybory samorządowe w 2014 roku dla byłego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy były chyba najtrudniejsze – po tym jak do drugiej tury wszedł Marcin Wroński obronił prezydenturę zaledwie 347 głosami. Obecnie sytuacja jest podobna, zatem przed Wojciechem Piniewskim trudne niecałe najbliższe dwa tygodnie, bo pierwszy wynik w pierwszej turze to tylko niewielka przewaga.

Opublikowano w Inowrocław

W marcu 2018 roku prezesem Sadu Okręgowego w Bydgoszczy został sędzia Mieczysław Oliwa – jak wynika z najnowszej wersji raportu ,,Wymiar sprawiedliwości pod presją” autorstwa stowarzyszenia sędziowskiego Iustitia, sposób jego powołania budzić miał poważne wątpliwości i mógł naruszać Europejską Konwencję Praw Człowieka. Pod koniec marca 2024 został on odwołany z funkcji przez ministra Adama Bodnara. Nowym szefem Sądu Okręgowego jest sędzia Iwona Piekańska-Szymańska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku kwietnia nie polecimy z Bydgoszczy bezpośrednio do stolicy Irlandii Dublina. RyanAir powodów swojej decyzji nie podał, a na dodatek kilka tygodni temu wygrał przetarg na świadczenie usług promocyjnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego na kwotę ponad 33 mln zł przez trzy lata. Usługi promocyjne nieoficjalnie nazywa się dotowaniem linii lotniczych – a uzyskana kwota jest rekordowa.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 10 kwiecień 2024 16:34

Po 22 latach Toruń może zmienić włodarza

Prezydent Michał Zaleski rządzi Toruniem od 2002 roku – przed pięcioma laty uzyskał w pierwszej turze ponad 55,4% poparcia. W niedzielę nie tylko nie wygrał w pierwszej turze, ale mocno przegrał z Pawłem Gulewskim z PO, który wydaje się być faworytem na dogrywkę w dniu 21 kwietnia.

Opublikowano w Regionalne

Mniej więcej przed rokiem opublikowaliśmy analizę, że stacja Bydgoszcz Główna jest 17-tą największą (pod względem obsłużonych pasażerów) w Polsce w oparciu o dane za 2021 rok. Dane za 2022 rok to już awans na 13-tą lokatę ze średnio 14 tys. pasażerów dziennie – to wzrost o ponad 5 tys. pasażerów patrząc rok rocznie. Ponownie na czele stał Wrocław Główny. Niestety tylko Bydgoszcz Główna znalazła się w TOP10 stacji dla kujawsko-pomorskiego, gdy w przypadku Torunia są to trzy dworce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się m.in. kontrwywiadem, co jest szczególne ważne w czasach, gdy mamy za granicą wojnę. W Bydgoszczy od wielu lat funkcjonuje Wydział Zamiejscowy delegatury ABW w Gdańsku. Zapadła decyzja o przekształceniu jego w pełnoprawną delegaturę, co w pewnym sensie oznacza zwiększenie prestiżu Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu