Jesteś tutaj: HomeMagazynJak nie zginąć w kosmosie?

Jak nie zginąć w kosmosie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 04 listopad 2023 11:20

Ten prowokacyjny tytuł, bo przecież mało który człowiek na ziemi ma sposobność udania się do kosmosu, a póki co jako ludzkość mamy ograniczone możliwości osobistej jego eksploracji, to również polski tytuł książki Paula Suttera, która miała polską premierę w kwietniu. Sutter to przede wszystkim kosmolog wielokrotnie nagradzany za popularyzowanie wiedzy o kosmosie.

Czym zatem innym mogłaby być książka ,,Jak nie zginąć w kosmosie?” - jak próbą w otoczce nieco survivalowej przedstawienia nam jak funkcjonuje kosmos, jak w nim jest i czym on ogólnie jest.

 

- Chciałbym, abyś w rezultacie nie tylko pozostał żywy, lecz także nabrał rozumu – piszę Paul M. Sutter w przedmowie do książki. Jak podkreśla, książka oparta jest na najnowszych badaniach naukowych. Dzieło w sposób niezwykle przystępny i ciekawy dla przeciętnego odbiorcy przybliża zagadnienia związane z kosmologią czy fizyką.


Konwencja książki przedstawia wszechświat nie jako coś interesującego dla mieszkańca ziemi, ale jako miejsce zdradzieckie i pełne niebezpieczeństw, choć na samym końcu sam autor przyznaje, że jest to mimo tego wszystkiego co opisał miejsce piękne. ,,Jak nie zginąć w kosmosie?” to ciekawa podróż przez wszechświat w świetle tego co jako ludzkość o nim już odkryliśmy.

Paul M. Sutter jest znany amerykańskim telewidzom z licznych audycji popularyzujących wiedzę o kosmosie, do popularyzowania wiedzy stworzył nawet taneczne show ,,Songs of the Stars”. W Polsce możemy go znać z audycji na kanale Discovery, z którym również współpracuje.

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu