Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 wrzesień 2013

9 września 1939 roku na Starym Rynku w Bydgoszczy miały miejsce pierwsze masowe rozstrzelania Polaków. Zbrodni tej dopuścili się Niemcy, którzy w ten sposób chcieli okazać pogardę Polakom, co istotne, jeszcze kilka tygodni wcześniej swoim bydgoskim sąsiadom. W Bydgoszczy i okolicach zamordowano kilka tysięcy Polaków. Odpowiedzialność za tę zbrodnie ponosi między innymi nadburmistrz Bydgoszczy Werner Kampe, który zdołał uciec sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 22:11

Politycy po raz kolejny oglądają żółtą kartkę

W niedziele odbyły się wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu. W mediach prowadzone są różnego rodzaju rozważania, co ten wynik oznacza dla poszczególnych sił politycznych. Przebić się nie może jednak informacja o tym, że na te wybory poszło tylko 16% uprawnionych, co jest wielką porażką całej klasy politycznej w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

O zachwytach inowrocławskiego magistratu Galerią Solną pisaliśmy już  w przeszłości, gdyż zainteresowanie jakie wyrażają władze miejskie wobec galerii handlowej w tym przypadku jest pewnym ewenementem.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 19:06

Poczta Polska likwiduje wiejskie placówki

Region Sieci  Poczty Polskiej w Bydgoszczy podjął decyzję o zlikwidowaniu kilku placówek wiejskich do końca obecnego roku. W IV kwartale zlikwidowany ma zostać między innymi oddział Poczty Polskiej w Gromadnie, w gminie Kcynia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 18:25

W sierpniu także spadło bezrobocie

Pod koniec sierpnia w Polsce było zarejestrowanych o 8,4 tys. w porównaniu z dniej 31 lipca. W kujawsko-pomorskim spadek ten wyniósł niecały 1 tys. a w samej Bydgoszczy były to dokładnie 273 osoby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród na wczorajszym festynie historycznym odniosło się także do spraw teraźniejszych. W opinii Roberta Szatkowskiego Bydgoszcz powinna być siedzibą Dorzecza Wisły. Decyzję o ulokowaniu tej instytucji ma podjąć Ministerstwo Środowiska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego poświecona tzw. kontraktowi terytorialnemu. Czyli negocjowanych przez samorząd wojewódzki z rządem zadań, które będą realizowane przez instytucje państwowe w najbliższej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 13:51

Zachwyt nad budowanym mostem nieuzasadniony

Główne dyskusje wokół budowanego mostu łączącego ulicę Wojska Polskiego z  Ogińskiego dotyczą jego nazwy. Można odnieść wrażenie, że dla niektórych jest to najważniejsza sprawa polityczna w Bydgoszczy. Tak nie jest, a ten cały spór w pewnym stopniu przykrywa fakt, że ten most będzie dla bydgoszczan mało praktyczny.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 10:29

Kolejarze zdecydowali o strajku

Zdecydowana większość związkowców Kujawsko-Pomorskiego Zakładu Przewozów regionalnych opowiedziała się za organizacją protestu w naszym regionie. Zagrożone jest ponad 400 etatów kolejarzy.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

Wiadomości z regionu