Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 10 lipiec 2016

Strategia Rozwoju Transportu oraz rozporządzenie Parlamentu Europejskiego wskazują Bydgoszcz jako lokalizację platformy multimodalnej systemu TEN-T. Nie wyczytamy jednak nic o tym w Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku, przyjętą przez sejmik w 2013 roku oraz Kontrakcie Terytorialnym. Radny Andrzej Walkowiak oczekuje wyjaśnień od marszałka Piotra Całbeckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Odbywający się w Toruniu piknik NATO budzi dość duże emocje w Bydgoszczy. Padają pytania, dlaczego w Toruniu a nie w Bydgoszczy? Zarzuty kończą się wzajemnymi oskarżeniami polityków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydium Episkopatu Polski wzywa wiernych do pojednania z narodem ukraińskim. List biskupów odczytany był w wielu parafiach. Jutro przypadnie 73-roczncia tzw. krwawej niedzieli, prałat Roman Kneblewski apeluje o wywieszenie biało-czerwonych flag przewieszonych kirem, na znak żałoby oraz zaprasza na Mszę requiem w intencji ofiar.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kruszwica jest nazywana popularnie legendarną stolicą Polski, co ma związek z wydarzeniami z okresu, gdy tworzyło się polskie państwo. W niedzielę 24 lipca odbędą się na Kujawach uroczystości związane z 1050-leciem Chrztu Polski pod nazwą - ,,Kiedy Polska obmyła się w wodach Chrztu Polskiego”.

Opublikowano w Kruszwica

31 lipca 1927 roku dużym zainteresowaniem cieszyło się odsłonięcie pierwszego w Polsce pomnika Henryka Sienkiewicza. Ze względów tożsamościowych za budowę pomnika jako pierwsza wzięła się bydgoska społeczność lokalna. W uroczystości uczestniczył Prezydent RP Ignacy Mościcki. Serwis PopieramBydgoszcz.pl dotarł do mało znanych zdjęć z tamtego okresu, które znalazły się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (popularnie nazywany Planem Morawieckiego od nazwiska wicepremiera) został przyjęty przez rząd w I kwartale bieżącego roku. Zaprezentowana przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego prezentacja była próbą diagnozy sytuacji gospodarczej Polski, zagrożeń dla dynamicznego rozwoju oraz wskazaniem kierunków rozwojowych. Wówczas można było to odczytać trochę jak zbiór ogólników, dopiero kolejne miesiące, gdy wicepremier Morawiecki odsłaniał dalsze karty, pewne rzeczy zaczęły być bardziej klarowne.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu