Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 lipiec 2016

Od kilku dni ruch ulicą Długą na odcinku od ul. Jana Kazimierza do Placu Kościeleckich odbywa się jednokierunkowo w kierunku wschodnim. W praktyce ulica Długa przestała być skrótem dla kierowców, omijających korki na Zbożowym Rynku. Kupcy chcieli tej zmiany, gdyż wielu kierowców ulicą Długą przemieszczało się bardzo szybko, co powodowało niebezpieczeństwo, a przy tym psuło handlowy klimat ulicy, do którego to środowisko dąży.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 12 lipiec 2016 00:52

Tydzień pozostał do Mistrzostw Świata

W przyszły wtorek rozpoczną się IAAF World U20 Championsips – Mistrzostwa Świata do lat 20 w Lekkiej Atletyce, których organizatorem po raz drugi będzie Bydgoszcz. Dla grodu położonego nad Brdą to wydarzenie ma na pewno znaczenie prestiżowe, ale również wpłynie w jakiś sposób na życie miasta. Główną areną zmagań będzie stadion Zawiszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Większościowy udziałowiec Portu Lotniczego Bydgoszcz, Województwo Kujawsko-Pomorskie (70,5% udziałów) chce zmienić nazwę poprzez dodanie członu Toruń. Bydgoski ratusz, który sprzeciwia się tej inicjatywie, prosi mieszkańców Bydgoszczy o wzięcie udziału w ankiecie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Reprezentacja Polski wygrała w klasyfikacji medalowej Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, które zakończyły się wczoraj w Amsterdamie. Co prawda więcej medali od Polaków zdobyli Niemcy i Brytyjczycy, ale to reprezentanci naszego kraju najczęściej odbierali złote i srebrne medale.

Opublikowano w Sport

W środę Wojewódzki Sąd Administracyjny ma wydać orzeczenie w sprawie skargi wojewody na zgodność z prawem planu zagospodarowania Placu Klasztornego. Tego samego oczekuje również Prokuratura Okręgowa. Uznanie tych roszczeń doprowadził mogłoby do odwrócenia sytuacji w sporze ratusza z przedsiębiorcą Magdaleną Balcerzak-Piwowar.

Opublikowano w Inowrocław

Za 2,5 tygodnia rozpocznie się pielgrzymka papieża Franciszka do Polski, w ramach odbywających się Światowych Dni Młodzieży. Główne wydarzenia związane z ŚDM będą odbywać się w południowej Polsce, ale pielgrzymów spodziewać się możemy w całym kraju. Wiązać będzie się to z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa, w szczególności, iż żyjemy w dobie zagrożeń terrorystycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu