Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 24 lipiec 2016
poniedziałek, 25 lipiec 2016 00:48

Ukraiński pisarz atakuje Polaków

Przed rokiem ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz z honorami wkopywał Dąb Wolnej Ukrainy w Alei Ossolińskich w Bydgoszczy. W uroczystości uczestniczyła ówczesna szefowa MSW Teresa Piotrowska. Dzisiaj Andruchowycz stanowczo atakuje Polaków.

Opublikowano w Bydgoszcz

IAAF World U20 Championships w Bydgoszczy to już historia. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że pod względem organizacyjnym impreza uzyska raczej wysokie noty, gdyż ze strony delegatów IAAF nie brakowało głosów zadowolenie. Przede wszystkim Bydgoszcz była wstanie zorganizować zawody na wysokim poziomie w trybie ekspresowym – tego typu mistrzostwa organizuje się latami, miasto nad Brdą dokonało tego zaś w siedem miesięcy.

Opublikowano w Sport

Dzisiaj ostatni dzień Dni Diecezjalnych w ramach Światowych Dni Młodzieży. Przez ostatnie dni w powiecie inowrocławskim przebywało ponad 300 pielgrzymów z zagranicy (głównie Niemcy, Kanadyjczycy i Francuzi), którzy byli gośćmi Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Przed godziną 21:00 wyruszą pociągiem specjalnym do Krakowa, na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Wczoraj mogli poczuć się jak cesarz Otton III, podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego w 1000 roku.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 24 lipiec 2016 13:04

Ostatnia okazja na kibicowanie lekkoatletom

W sobotę liczyliśmy, że kobieca sztafeta 4x100 metrów włączy się w walkę o medal. Niestety Polki były czwarte, tuż za podium. Bardzo dobry czas nasza sztafeta zawdzięcza biegnącej na końcu Ewie Swobodzie, wicemistrzyni świata w biegu na 100 metrów. Dzisiaj trzymamy kciuki za Konrada Bukowińskiego i Oskara Stachnika, którzy o medale powalczą w rzucie dyskiem.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Styczeń 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu