Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 lipiec 2016

Z punktu widzenia dziejów Kujaw św. Jadwiga była postacią historyczną. Ściągnięta z Węgier przez założyciela Szubina Sędziwoja Pałukę, przyszła żona Władysława Jagiełły, odgrywała wielką rolę podczas konfliktów z Zakonem Krzyżackim. Legenda głosi, iż przepowiedziała klęskę tej formacji w konfrontacji z Polską i Litwą. Królowa Jadwiga pojawiła się również w ceremonii otwarcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, z udziałem papieża Franciszka. Przyjrzyjmy się, dlaczego tak się stało.

Opublikowano w Magazyn

W piątek, w nawiązaniu do tradycji Wielkiego Piątku, na krakowskich Błoniach odbyła się droga krzyżowa, w której wzięło udział około 800 tys. osób. Papież wzywał młodych, aby poświęcali swoje życie służbie najuboższym. Wystąpienie papieża wpisało się zatem bezpośrednio w obchodzony w Kościele Rok Miłosierdzia.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO odbyła się uroczystość przekazania obowiązków zastępcy dowódcy i szefa sztabu generalnego – przez ostatnie trzy lata obowiązki te pełnił węgierski generał brygady László Szabó. Nowym szefem sztabu został Czech gen. Ladislav Jung.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu