Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 31 lipiec 2016

Od pewnego czasu zauważyć można zgrzyty pomiędzy kierownictwem Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność i bydgoskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości. Na pierwszym planie jednak nie są różnice programowe, lecz rywalizacja o wpływy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niedzielną Mszą św. Posłania na Campus Misericordiae w Brzegach zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Po południu papież Franciszek odleciał z Krakowa do Watykanu. Ojciec Święty wyraził przy tym nadzieje, że w naszych sercach ŚDM się nie zakończyły i będą częścią codziennego życia.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 31 lipiec 2016 13:15

Olimpijczycy złożyli ślubowanie

Igrzyska Olimpijskie w brazylijskim Rio rozpoczną się już w piątek. W ostatni natomiast piątek w Warszawie część z nich złożyła ślubowanie. Byli to m.in.: wioślarze, kajakarze i lekkoatleci, czyli reprezentanci dyscyplin, w których Bydgoszcz i nasz region jest dość silny. W uroczystości uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.

Opublikowano w Sport
niedziela, 31 lipiec 2016 12:53

Pamiętajmy o Powstaniu Warszawskim

W poniedziałek przypadnie 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, zrywu który miał na celu wywalczyć Polsce podmiotowość po II wojnie światowej. Tak jak co roku w Bydgoszczy będą organizowane obchody, wojewoda zwrócił się również do samorządów, aby w godzinie ,,W” (17:00) zabrzmiały syreny alarmowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę śmiertelnie zakończyła się kąpiel dla 17-latka w podbydgoskim Borównie. Tonącemu wsparcia udzielili ratownicy WOPR, ale mimo to nastolatek zmarł. Takie tragedie powinny nam przypominać o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu