Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 lipiec 2016

Na dzień 1 lipca Urząd Miasta Inowrocławia wydał 3565 decyzji przyznających świadczenia w ramach programu rządowego Rodzina500+. Do tego też dnia wypłacono ponad 7,5 mln zł. Jak informuje inowrocławski – nie ma problemów z wypłacaniem środków.

Opublikowano w Inowrocław

Dość ciekawe zestawienie opublikował przed kilkoma dniami Główny Urząd Statystyczny. Dotyczy ono oceny stanu zdrowia, która w kujawsko-pomorskim minimalnie się pogorszyła. Częstość występowania chorób i dolegliwości przewlekłych jest również w naszym województwie wyższa od średniej krajowej.

Opublikowano w Regionalne

Z najnowszego opracowania Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w Bydgoszczy w dniu 31 maja wyniosła 5,2%. Tak niskiego poziomu bezrobocia w mieście nad Brdą nie było bardzo dawno i wszystko wskazuje na to, że tendencja spadkowa będzie nadal się utrzymywać.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 06 lipiec 2016 19:31

Nasi maturzyści orłami nie są

We wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne informacje o wynikach tegorocznych matur. W skali kraju egzamin zdało niecałe 80% przystępujących, duża część z nich ma szansę podejść do sierpniowych egzaminów poprawkowych. Jak poradzono sobie w kujawsko-pomorskim?

Opublikowano w Regionalne

Po upadku piłkarskiego Zawiszy i żużlowej Polonii, kolejny bydgoski potrzebuje większego wsparcia finansowego. Tym razem chodzi o koszykarskie Artego. 

Opublikowano w Sport

Przed tygodniem na sesji Rady Miasta dość gorzko o działalności NIK wypowiedział się prezydent Rafał Bruski – Ta instytucja potrafi psuć dobre imię i nie ponosi za to odpowiedzialności – zarzucił.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości jest najwyższą władzą uchwałodawczą w partii w okresach pomiędzy posiedzeniami Kongresu. Liczy ona obecnie ponad 400 osób. W ostatnią sobotę, w Warszawie obradował V kongres, który wybrał 120 członków.

Opublikowano w Regionalne

W środę   przypadnie 350-ta rocznica bratobójczej bitwy pod Mątwami. Inowrocławscy samorządowcy uznali, że warto w ramach przestrogi na przyszłość, ustanowić tę rocznicę jako Dzień Zgody Narodowej. Najprawdopodobniej parlament tej inicjatywy jednak w ogóle nie podejmie.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu