Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 lipiec 2016

W piątek Urząd Miasta Bydgoszczy złożył do wojewody wniosek o wydanie decyzji ZRID na rozbudowę ulicy Kujawskiej wraz z rondami Bernardyńskim i Kujawskim. Głównym celem inwestycji będzie zbudowanie połączenia tramwajowego obu rond, co dopełni schemat komunikacji szynowej w mieście.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od dłuższego czasu w kuluarach spekuluje się na temat tego co może wydarzyć się na regionalnym rynku gazetowym. W regionie trwają spekulacje, gdyż decyzje zapadają znacznie wyżej. Głównym graczem na rynku mediów lokalnych w kujawsko-pomorskim jest Verlagsgruppe Passau z Pasawy w Bawarii.

Opublikowano w Regionalne

Stowarzyszenie ,,Dwie Korony” wyraziło odezwę do bydgoskich środowisk, aby tegoroczną 60-tą rocznicę spalenia zagłuszarki Radia Wolna Europa na Wzgórzu Dąbrowskiego, obchodzić w ramach ustanowionego przez parlamenty Węgier i Polski Roku Solidarności. Jak pisze węgierski publicysta Zoltán Veczán, wydarzenia bydgoskie bydgoskie były następstwem Poznańskiego Czerwca oraz rewolucji w Budapeszcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kiedy zakończy się remont dworca PKP w Inowrocławiu? Ciężko oszacować, obecnie trwa bowiem proces wybory nowego wykonawcy, który dokończy nieukończony remont przez poprzedników. Prace budowlane pierwotnie miały się zakończyć jesienią ubiegłego roku.

Opublikowano w Inowrocław

Jak już wspomnieliśmy jakiś czas temu, Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” podjęło działania w celu startu piłkarskiego Zawiszy w rozgrywkach B klasy. Niezbyt przychylne nastawienie władz miasta nikogo nie zniechęca, dlatego przygotowania do sezonu idą pełną parą.

Opublikowano w Sport

Jak informuje nas biuro posła Krzysztofa Brejzy, który w imieniu mieszkańców interweniował w GDDKiA, powstać ma ponad 27 km dróg dojazdowych do budowanej obwodnicy.

Opublikowano w Inowrocław

Stojący na czele Zarządu Województwa Piotr Całbecki uważa, że dokumenty rządowe i wojewódzkie nie dążą do połączenia Bydgoszczy i Torunia w jeden organizm miejski, ale oba miasta mają w przyszłości być między sobą bardziej zurbanizowane i tworzyć zespół miejski. Warto przytoczyć ten pogląd, aby zrozumieć, do czego dąży prowadzona od kilkunastu lat polityka na szczeblu województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu