Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 październik 2018
poniedziałek, 22 październik 2018 22:37

Na północy zanosi się na remis

Na chwilę obecną jedną z najbardziej wyczekiwanych informacji są wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od tych wyników zależeć będzie to, czy będzie szansa na zmianę na stanowisku marszałka województwa. Z naszych wyliczeń wynika, że w okręgu nr 2 mamy remis pomiędzy Koalicją Obywatelską oraz Prawem i Sprawiedliwością.

Opublikowano w Regionalne

Przyjęliśmy na kapanie jedną zasadę praca i pokora – powiedział w poniedziałek prezydent Rafał Bruski, mając już pewne wyniki o wyborze na trzecią kadencję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rano niemal pewne było, że wybory prezydenckie wygrał Rafał Bruski. Przed południem na konferencji prasowej gratulacje złożył mu główny kontrkandydat poseł Tomasz Latos, jak podkreślał szczere gratulacje.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 październik 2018 15:13

Zliczamy wyniki do Rady Miasta Bydgoszczy

Miejska Komisja Wyborcza w Bydgoszczy opublikowala oficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta Bydgoszczy i Sejmiku Województwa z okręgu obejmującego miasto Bydgoszczy. Wybory wygrała Koalicja Obywatelska zdobywając  16 mandatów (samodzielna większość), PiS będzie miał 11  radnych, natomiast SLD czwórkę

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 październik 2018 12:21

Koalicja Obywatelska może zgarnąć nawet ponad 20 mandatów

Cały czas nie są znane wyniki głosowania do Rady Miasta Bydgoszczy. Ze szczątkowych informacji wynika, że Koalicja Obywatelska ma szansę nawet na 80% mandatów, co byłoby wynikiem dotąd niespotykanym w bydgoskim samorządzie. Pozostałe 20% przypadłoby PiS-owi.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 październik 2018 05:23

Brejza niemal pewny wygranej

Z cząstkowych wyników wyborów wynika, że urzędujący prezydent Inowrocławia w pierwszej turze uzyska około 60% głosów, co daje mu spokojne zwycięstwo już po pierwszym głosowaniu. Kandydat Zjednoczonej Prawicy Ireneusz Stachowiak może liczyć na okolice 24%.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 22 październik 2018 05:16

Tak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

O godzinie 21:00 zakończyła się cisza wyborcza, wówczas stacje telewizyjne pokazały sondażowe wyniki wyborów dla 10 polskich miast. Na wieczorze wyborczym wieść o zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, już w pierwszej turze, przyjęta została wielkimi brawami, podobnie jak innych kandydatów popieranych przez Koalicję Obywatelską.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 październik 2018 02:58

Jasiakiewicz najprawodopodobniej zwycięzcą do sejmiku

Dokładne wyniki wyborów do sejmiku w okręgu bydgoskim poznamy najprawdopodobniej około południa. Z naszych wstępnych wynika, że 3 mandaty uzyska Koalicja Obywatelska, pozostałe 2 Prawo i Sprawiedliwość. Indywidualnie najlepszy wynik najprawdopodobniej uzyskał rasdny Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 październik 2018 02:46

Bruski niemal pewny, w radzie zanosi się na PO-PiS

Zwycięstwo Rafała Bruskiego już w pierwszej turzeturze jest zaskoczeniem, taki wynim wyborów wydaje się jednak bardzo prawdopodobny. Przy próbce około 22% protokołów z obwodowych komisji, Bruski uzyskuje ponad 54% poparcia. Wynik drugiego Tomasza Latosa oscyluje około 30%. Dość zazarta batalia odbywa się natomiast pomiędzy Anną Mackiewicz i Marcinem Sypniewski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu