Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 październik 2018
czwartek, 25 październik 2018 21:56

Sikorski: Polska może być lepsza od innych

W bydgoskim Empiku swoją najnowszą książkę prezentował były korespondent wojenny, Minister Spraw Zagranicznych oraz Marszałek Sejmu RP, a przede wszystkim wieloletni parlamentarzysta Ziemi Bydgoskiej, Radosław Sikorski. Książka ,,Polska może być lepsza”, to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, aby nasz kraj miał wyższą pozycję na arenie międzynarodowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niedzielne wybory samorządowe można potraktować jako najbardziej reprezentacyjny sondaż poparcia dla partii politycznych. Wybory samorządowe rządzą się jednak nieco innymi prawami niż wybory parlamentarne, ale mimo wszystko warto zobaczyć z ciekawości jak głosy zdobyte w nich poprze szczególne komitety rozłożyłoby się na podział mandatów.

Opublikowano w Regionalne

W piątek w 211 polskich szkołach odbędzie się Tęczowy Piątek, akcja organizowana przez Kampanie Przeciwko Homofobii, poświęcona promocji wśród uczniów otwartości na inne orientacje seksualne. Według Młodzieży Wszechpolskiej jest to element wojny kulturowej i walki ideologicznej, która nie powinna mieć miejsca w publicznych szkołach.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 25 październik 2018 13:47

Centralne Biuro Śledcze rozbiło gang

9 osób zostało zatrzymanych przez CBŚ w sprawie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Grupie przestępczej zarzuca się m.in. wyłudzenia, handel narkotykami – straty w mieniu szacuje się na 3 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zbliżamy się do kulminacyjnego punktu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieje Bydgoszczy w tamtym okresie były nieco bardziej skomplikowane, bowiem od 11 listopada 1918 roku do 20 stycznia 1920 roku, gdy na Stary Rynek wkroczyło polskie wojsko, a następnie 22 stycznia, gdy minister Leon Janta-Połczyński dokonał oficjalnego przyłączenia Bydgoszczy do Polski, wydarzyło się bardzo wiele. O tym wszystkim będzie mowa na konferencji ,,Droga Bydgoszczy do Niepodległości”.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 25 październik 2018 13:20

Prawdziwie w czepku urodzony pupilek Gowina

Jeżeli mówić o kimś szczęściarz to mowa o Adamie Banaszaku, który dzięki 30 głosom będzie dalej zasiadał w Sejmiku Województwa. Historia Banaszaka może budzić podziw, bowiem jest to przykład pokazujący, że w obozie Zjednoczonej Prawicy można nawet omijać decyzje samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Inowrocław

Po 16 listopada, gdy końca dobiegnie kadencja samorządowa, do przetasowań dojdzie w powiecie inowrocławskim, gdzie przez długie lata dominował PSL, a na czele władz powiatowych stał starosta Tadeusz Majewski. Najprawdopodobniej Majewski obejmie funkcję wicestarosty.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek 26 października w 211 polskich szkołach mają się odbyć zajęcia organizowane przez Kampanie Przeciwko Homofobii pod nazwą Tęczowy Piątek. Celem akcji ma być promowanie wśród uczniów otwartości na inne orientacje seksualne. Sprawa budzi kontrowersje, bowiem jest odbierana jako indoktrynacja ideologiczna. Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty będzie sprawdzać czy nie dochodzi do łamania prawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powstanie Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego ma strategiczne znaczenie dla rozwoju nie tylko tego obszaru, ale i całego województwa – czytamy stanowisku z 29 kwietnia 2008 roku, które sygnował m.in. marszałek województwa Piotr Całbecki i prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu