Jesteś tutaj: HomeNakielskiKownacki: Będę zabiegał o kolejną edycję Kolej Plus, jeżeli marszałek będzie nią zainteresowany

Kownacki: Będę zabiegał o kolejną edycję Kolej Plus, jeżeli marszałek będzie nią zainteresowany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 11 październik 2023 21:01

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że plany związane z przywróceniem kolei do Kcyni stanęły pod sporym znakiem zapytania, co prawda Urząd Marszałkowski za środki europejskie zlecił opracowanie dokumentacji technicznej, ale jednocześnie marszałek Piotr Całbecki powiedział, że Samorząd Województwa nie zamierza do modernizacji żadnych linii kolejowych już dokładać, gdyż jego zdaniem są to koszty na które województwa nie stać. Odpowiada na to poseł Bartosz Kownacki, w którego opinii rząd dawał duże środki, ale wówczas marszałek traktował je pogardliwie.


- Na ostatniej sesji sejmiku powiedział już radnym wprost, że inwestycji nie zrealizuje, bo po tym jak inwestował w kolej pod Toruniem nie ma pieniędzy. Marszałek rozkłada ręce i nawołuje wśród samorządowców, aby ci lobbowali w rządzie - odnosi się do sprawy poseł Bartosz Kownacki - Rząd jednak chciał wspierać kolej, dlatego ogłoszony został program Kolej Plus, gdzie dofinansowanie ze strony państwa wynosi aż 85%. Gdyby Pan marszałek zechciał wyłożyć 150 mln zł, a jest to wydatek na który województwo stać, to mógłby zrealizować inwestycję za miliard złotych. Województwo Kujawsko-Pomorskie jako jedno z nielicznych do tego programu nie przystąpiło – wyraża ubolewanie parlamentarzysta.

 

 

Zdaniem Kownackiego północna część powiatu nakielskiego, ale także Żnin, czy Więcbork i Sępólno Krajeńskie mają prawo oczekiwać reaktywacji linii kolejowych - Jako parlamentarzysta deklaruję, żę będę zabiegał w Ministerstwie Infrastukrury o drugą edycję Kolej Plus – zapowiada, dodając jednocześnie – Będzie to miało tylko wtedy sens, gdy marszałek Całbecki zadeklaruje, że przystąpi do tego programu.

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu