Jesteś tutaj: HomeNakielskiPrzed ciszą wyborczą ogłoszono przetarg na długo oczekiwane obwodnice

Przed ciszą wyborczą ogłoszono przetarg na długo oczekiwane obwodnice

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 17 październik 2023 09:13
Na tym skrzyżowaniu ma się rozpocząć obwodnica Sępólna Na tym skrzyżowaniu ma się rozpocząć obwodnica Sępólna

W piątek 13 października GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. Starania o tę inwestycję trwały kilka lat, teraz jest ona realizowana. Z racji tego, że piątek był ostatnim dniem kampanii wyborczej, ta informacja po prostu nie była wstanie się przebić.

Obwodnica Sępólna Krajeńskiego liczyć będzie 6,5 km, na początku przejdzie mostem na ciekiem wodnym, a linię kolejową Chojnice – Nakło nad Notecią przetnie pod wiaduktem kolejowym. Dalej trasa będzie prowadzić równolegle do linii kolejowej. Na przecięciu z drogą wojewódzką 241 planowana jest budowa skrzyżowania, a w miejscu przecięcia doliny rzeki Sępólenka mostu. Na włączeniu do obecnego przebiegu DK25 powstanie rondo.

 

W przypadku Kamienia Krajeńskiego będzie to krótsze zadanie, bo liczące około 2,2 km.Obwodnice wyprowadzą ruch z ścisłego centrum obu miejscowości, a zarazem poprawią płynność ruchu na trasie Bydgoszcz – Koszalin. Będą wybudowane w klasie GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Na obie obwodnice jest już decyzja środowiskowa, realizacja prac budowlanych powinna rozpocząć się w 2026 roku, bowiem proces wyboru wykonawcy trwa nawet kilka miesięcy, później konieczne będzie uzyskanie decyzji ZRID. Obie obwodnice mają powstać do 2028 roku.

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Ewa Mes złożyła śłubowanie a sejmik wybrał nowego wiceprzewodniczącego

    Na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa przeprowadził tajne głosowanie w sprawie uzupełnienia swojego prezydium. Formalne sprawowanie mandatu rozpoczęła też była wojewoda Ewa Mes. W praktyce są to następstwa objęcia mandatu poselskiego przez Agnieszkę Kłopotek.

  • Marszałek niezdecydowany w sprawie przepisów antysmogowych. Na razie jednak zmian nie będzie

    W tym toku Sejmik Województwa nie podejmie żadnych uchwał, które zmieniałyby uchwałę antysmogową, z tego powodu od 1 stycznia nie będzie można ogrzewać mieszkań w piecach, które nie spełniają norm 3, 4, 5 klasy a także unijnych dla pieców na paliwo stałe. Marszałek wsłuchując się jednak w argumenty wskazujące, że z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej nie wszyscy są wstanie wymienić piece zapowiedział zorganizowanie w nowym roku debaty.

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu