Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 lipiec 2017

Po tym jak Rada Miasta odrzuciła propozycje patronów ulic zgłoszonych przez klub Prawa i Sprawiedliwości, Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, że na przełomie lipca i sierpnia odbędą się konsultacje społeczne w sprawie dekomunizacji. Mieszkańcy mieliby się odnieść do propozycji autorstwa radnych PiS-u.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilkanaście dni wcześniej niż planowano zostanie oddana do użytku obwodnica Inowrocławia. Najprawdopodobniej w uroczystym przecięciu wstęgi weźmie udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmidt.

Opublikowano w Inowrocław

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy dyskutowano o spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA, której proces likwidacyjny rozpoczął się 30 czerwca. Spółka została w 2009 roku powołana przy wiodącym udziale miasta. Radny Tomasz Rega oczekiwał wyciągnięcia konsekwencji od poprzedniego zarządu, którego zaniechania miały doprowadzić do spadku Zawiszy z I ligi do B-klasy. Przypomnijmy, przed rokiem spółka nie uzyskała licencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do wtorku jedną z aktywniejszych osób w zbiórce podpisów pod referendum o odwołanie prezydenta Rafała Bruskiego był Sławomir Walecki. Był, bowiem jak okazało się, iż czuje się on bardziej promoskiewskim patriotą niż polskim postanowiono mu podziękować za współracę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Symbolizujący PRL, niekiedy jego zbrodniczą postać: gen. Zygmunt Berling, Oskar Lange, Teodor Duracz, Bolesław Rumiński i Zbigniew Załuska nadal będą patronami bydgoskich ulic. Dzisiaj radni odrzucili propozycję ustanowienia takich patronów jak: Jan Nowak Jeziorański, Bernard Śliwiński, Krzysztofa Gotowskiego, czy Leszka Jana Malinowskiego. Udało się tylko przegłosować ulicę Jeremiego Przybory (obecnie Józefa Powalisza), co związane było z omyłką części radnych koalicji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu