Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 lipiec 2017

Czwarty dzień Mistrzostw Europy U23 przyniósł reprezentacji Polski kolejne dwa medale. Możemy czuć jedynie niedosyt, że nie udało się zawodnikom z naszego regionu, choć trzeba im przyznać, że walczyli dzielnie.

Opublikowano w Sport

Polska jest oazą bezpieczeństwa – mówił w trakcie obchodów Święta Policji w Chełmie minister Mariusz Błaszczak. Wizyta szefa MSWiA w naszym województwie miała na celu podziękowanie funkcjonariuszom Policji oraz uhonorowanie najbardziej zasłużonych policjantów z kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Poniedziałek dla Inowrocławia może być dniem historycznym, bowiem od tego dnia tysiące pojazdów w ramach tranzytu nie wjedzie do miasta, ale ominie go obwodnicą. Dla mieszkańców oznacza to mniejsze natężenie ruchu i mniejsze korki. Oddanie do użytku obwodnicy Inowrocławia będzie jednocześnie zakończeniem jednej z większych inwestycji infrastrukturalnych w naszym regionie.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek byliśmy świadkami zdobycia dwóch złotych medali Ewy Swobody i Konrada Bukowieckiego oraz srebrnego przez Darię Zabawską. Przed nami jeszcze jednak jeszcze dwa dni zmagań w ramach Mistrzostw Europy U23, który gospodarzem jest Bydgoszcz. Co ciekawego odbędzie się dzisiaj?

Opublikowano w Sport

Roman Puchowski, związany z Bydgoszczą malarz oraz dwukrotny mistrz Polski w kajakarstwie z lat 70-tych zaprasza do udziału w Kayakmanii Koronowo 2017, jednocześnie zapowiadając swoją obecność. Jak podkreślał główny organizator wydarzenia Łukasz Gliński – Kayamkania powinna być miejsce łączącym aktywnych obecnie kajakarzy, amatorów i weteranów.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu