Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 lipiec 2017

Kilkanaście tysięcy złotych zalegać ma Urzędowi Skarbowemu Inowrocławski Klub Sportowy Goplania. Zdaniem dwóch członków zarządu klubu, służby skarbowe powinny o te pieniądze upomnieć się do prezydenta Inowrocławia, który według nich wraz częścią zarządu miał lekceważyć ich oczekiwania dotyczące wdrożenia Ramowego Programu Naprawczego.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 19 lipiec 2017 00:29

Nie chcemy wysokiej zabudowy nad Brdą

W ostatnich latach widoczne jest coraz większe zainteresowanie developorów rozwojem zabudowy wysokiej na terenach nadrzecznych. Polityka ratusza i Miejskiej Pracowni Urbanistycznej była w tej materii dość ostrożna. W maju postanowiono zapytać mieszkańców o formę zagospodarowania nabrzeży – uczestnicy konsultacji najdelikatniej mówiąc zwolennikami wysokiej zabudowy nad Brdą nie byli.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 18 lipiec 2017 15:33

Kończymy plebiscyt

Ostatnia szansa na wzięcie udziału w naszym plebiscycie i wskazanie najlepszej bramki rundy wiosennej w wykonaniu Zawiszy Bydgoszcz. W II etapie wybierać możecie wśród pieciu najpopularniejszych bramek z I etapu. W czwartek ostatni dzień głosowania, po którym poznamy bramkę wiosny.

Opublikowano w Sport

W marcu w siedzibie PESA prezydent Rafał Bruski oraz były prezes tej firmy Tomasz Zaboklicki podpisali umowę na zakup 18 nowoczesnych tramwajów, w tym 15 wozów 5-członowych (dużych) za kwotę 141 mln zł. Dobra kondycja finansowa miasta sprawia, że rozpoczęły się negocjacje w sprawie poszerzenia tego zamówienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia został wybrany Jarosław Kopeć. Mandat radnego pełnił on do kwietnia, wówczas po uprawomocnieniu się decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu, rozpisano nowe wybory, w których mieszkańcy Rąbina po raz kolejny obdarzyli Kopci zaufaniem.

Opublikowano w Inowrocław

- Będziemy protestować tyle ile będzie potrzebne – można było usłyszeć w poniedziałek wieczorem pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego, gdzie kilkadziesiąt osób wyrażało swoje niezadowolenie wobec przygotowywanej przez rząd reformy wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj o godzinie 21:00 ma się odbyć kolejny protest.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 18 lipiec 2017 10:22

Podwyżki akcyzy na benzynę nie będzie

O wycofaniu się Prawa i Sprawiedliwości z ustawy, dość gorąco komentowanej w ostatnim tygodniu, poinformował za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Rząd będzie pieniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych szukał w inny sposób, ale jak tłumaczył Kaczyński, na pewno nie będzie to dodatkowa danina płacona przez obywateli.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 18 lipiec 2017 07:22

O Bydgoszczy pisał cały kontynent

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U23 może i całej Bydgoszczy nie porwały, ale przebieg poszczególnych konkurencji był relacjonowany niemal na cały kontynent. W tych publikacjach obok informacji o wynikach sportowych niejednokrotnie autorzy wskazywali, iż odbywały się one w Bydgoszczy. Niesie to ważny aspekt promocyjny dla naszego miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu